Αναπαραγωγή Ξανακαναν αυγό τα budgie μου

basilis13

PB New Member
Εγγραφή
28 Ιουν 2017
Μηνύματα
101
Πόλη
Θεσσαλονίκη
Τα budgie μου ξανά κάνανε αυγό. Άμα θυμάστε πριν από ένα μηνά περίπου είχα γράψει για τα πρώτα, τους αυγά από εκείνα τα αυγά ένα έσπασε και τώρα είναι 1 μηνών και 5 ήμερων να το βγάλω από τη φωλιά τη να κάνω; Στο almapet μου είπανε να το βγάλω άλλα δεν ξέρω άμα μπορεί να βρει το φαγητό και το νερό ακόμα, όποτε το άφησα για να σας ρωτήσω. Την έβλεπα την θηλύκια να είναι όλοι την μέρα μέσα στην φωλιά από εκεί που δεν ήτανε σχεδόν καθόλου δηλαδή έμπαινε μέσα να ταΐσει το μικρο όταν φώναζε γι'αυτό μου φάνηκε λίγο περίεργο και όταν βγήκε η θηλύκια από την φωλιά άνοιξα και είδα ένα αβγό τώρα αυτή η απανωτή γένα είναι φυσιολογική και κάνει; Χρειάζεται να πάρω μήπως καινούργια φωλιά; Διάβασα ότι μπορούν μέχρι 2-3 φόρες το χρόνο
 
Θα ελεγα οσο το ταιζουν να το αφησεις! Δε βαζεις αλλη φωλια η τιποτα τετοιο! Εχει μερες ακομα μερχι να απογαλακτιστει και να τρωει μονο του οποτε ασε το πουλακι εκει!

Εχε απλα το νου σου οτι ταιζουν κανονικα το μικρο!
 
Τρωει το πουλακι μονο του; δε νομιζω οτι θα γινει κατι τετοιο απλα πρεπει να ειμαστε προετοιμασμενοι για ολα!
 
Τρωει το πουλακι μονο του; δε νομιζω οτι θα γινει κατι τετοιο απλα πρεπει να ειμαστε προετοιμασμενοι για ολα!
Οχι δεν τρωει μονο του ακομα δεν μπορει να πεταξει και το μονω που κανει ειναι να βγαζει το κεφαλι του απο τη φωλια
 
Η φωλιά εχει καθαριστεί καθόλου κατα τη διάρκεια της 1ης γεννας;
Αν όχι, σίγουρα θα εχει μέσα συσσωρευμένες ακαθαρσίες που πιθανόν θα επηρεάσουν την εξέλιξη της νέας γεννάς..
Το πουλάκι το αφήνεις μέσα μέχρι να βγει μονο του και να ακολουθήσει η εκπαίδευση ανεύρεσης τροφής από τους γονείς του.
 
Back
Top