Ασθένειες Ξαφνικός θάνατος της θηλυκιάς μου

Babis k.

PB New Member
Εγγραφή
18 Αυγ 2019
Μηνύματα
74
Καλησπέρα σας το πρωί πριν να φύγω για τη δουλειά έλεγξα το πουλάκι μου τα έβαλα νερό και τροφή και ήταν όλα εντάξει, σήμερα το μεσημέρι που γύρισα
η θηλυκιά μου ήταν πεθαμένη μπροστά στην ταΐστρα.
Η συγκεκριμένη θηλυκιά είχε κάνει τέσσερα αυγουλάκια από τα οποία γεννήθηκαν Τρία πουλάκια και στην πορεία πέθαναν και τα τρία σας ανεβάζω φωτογραφία να μου πείτε αν Ξέρετε από τι μπορεί να πέθανε.
Screenshot_20200615-181219_Gallery.webp
 
Λυπάμαι πολλή για την απώλεια σου!
Είχα και εγώ πρόβλημα με ξαφνικο θάνατο και έχασα και τρία πουλιά από κάποια αρρώστια.
Ελπίζω κάποιος που ξέρει να μπορέσει να σε βοηθήσει για να μάθουμε και εμείς!
 
@Tony Forpus Σε ευχαριστώ πολύ Αντώνη, του δίνω αυτά τα σπόρια σε αυγοτροφή.


Και αυτής της εταιρείας την υγρή αυγοτροφή για τα καναρίνια.


και τροφή ανάμεικτη του εμπορίου που παίρνω χύμα.
[automerge]1592290990[/automerge]
@Stavros Σε ευχαριστώ σταυρό για το ενδιαφέρον,το τελευταίο αυγό το έκανε στις 26 Ιουνίου.
Όχι δεν ήταν μόνη της ήταν με τον αρσενικό.
[automerge]1592291217[/automerge]
@Tony Forpus Όταν λες ότι είναι αρκετά παχύ Τι εννοείς;
 
Τελευταία επεξεργασία:
Οι τροφές είναι φτιαγμένες για τις ανάγκες των ειδών στα οποία απευθύνονται. Αυτές οι τροφές δεν είναι συμβατές με καναρίνια γι' αυτό και το κάπως ιδιαίτερο πάχος. Εχω την γνώμη όμως, οτι η περίοδος της αναπαραγωγής δικαιολογεί να έχουμε πουλάκια με αυτή την εικόνα και μάλιστα θηλυκά. Δεν νομίζω ότι η απώλεια είχε σχέση με την διατροφή. Ενας αιφνίδιος θάνατος σε εποχές αναπαραγωγής ή πτερόρροιας δεν είναι κάτι τόσο ασυνήθιστο. Συμβαίνει. Τα ακριβή αίτια μόνο με νεκροτομή ξεκαθαρίζουν.
 
το τελευταίο αυγό το έκανε στις 26 Ιουνίου.
Όχι δεν ήταν μόνη της ήταν με τον αρσενικό
Μαΐου εννοείς μάλλον.

Τον μυαλό μου στην αρχή πήγε σε δυστοκία και εξακολουθώ να έχω αυτήν την εντύπωση.
 
Τον μυαλό μου στην αρχή πήγε σε δυστοκία και εξακολουθώ να έχω αυτήν την εντύπωση.
Θα μπορούσε! Η κοιλιά της φωτογραφίας πάντως, δεν έχει αυγό Σταύρο.
 
Back
Top