Γενικά Ξεπετάχτηκαν τα ζεμπροπιτσιρίκια

gpontikakos

PB Member
Εγγραφή
9 Απρ 2008
Μηνύματα
196
Πόλη
Άλιμος
Σήμερα το πρωί είδα στο κλουβί τα δύο απο τα τέσσερα μικρά να κάθονται στον πάτο του κλουβιού. Προς στιγμήν ανησύχισα, αλλά μετά το θέαμα ήταν άκρως απολαυστικό!


Και μερικά βιντεάκια:

(χ]
 
να τα χαιρεσαι ειναι πολυ ομορφα!
 
να τα χεραισε ολα τους! Πανεμορφα τα ζεμπρακια σου Γιωργο
 
Σας ευχαριστώ πολύ όλους για τα καλά σας λόγια!
Είναι πολύ ωραίο που μπορώ να μιραστώ τη χαρά μου μαζί σας, έστω κι αν δεν έχω την ευκαιρεία να σας γνωρίσω!
Αυτές είναι απο τη σημερινή εξόρμηση των πιτσιρίκων!
Μπορώ να πω οτι αυτός ο άσπρος μου έχει πάρει λίγο τα μυαλλά! Ελπίζω να το κρατίσει το χρώμα!
Αν και δεν κάνω διαχωρισμό στα εγγόνια μου! 😛
 

Συνημμένα

  • 100_0726a.webp
    100_0726a.webp
    20,2 KB · Προβολές: 55
  • 100_0727a.webp
    100_0727a.webp
    20 KB · Προβολές: 59
Γιωργο ολα μοντελακια ειναι! Χεχε. Ο ασπρος ειναι στη 2η φωτο ο αριστερος; Αν ναι κεμενα μαρεσει πολυ. Γενικα εχω κολλημα με τα ασπρουλικα ζεμπρακια. Τι κολλημα... Καημο!
 
Φίλε Γιώργο μην ανησυχείς από όσο ξέρω δεν πρόκειται να χάσει ο ασπρούλης σου το όμορφο χρώμα του πτερώματος του.
 
Γιωργο ολα μοντελακια ειναι! Χεχε. Ο ασπρος ειναι στη 2η φωτο ο αριστερος; Αν ναι κεμενα μαρεσει πολυ. Γενικα εχω κολλημα με τα ασπρουλικα ζεμπρακια. Τι κολλημα... Καημο!
Σε ευχαριστώ πολύ Άννα!
Στην πρώτη φωτό είναι μόνος και στη δέυτερη ο αριστερός. Κι εμένα είναι και κόλλημα και καημός τα άσπρα! Άμα το κρατήσει το χρώμμα (δεν ξέρω αν αυτά είναι τα οριστικά τους) σίγουρα θα του πάρω αργότερα κι ένα ταίρι στο ίδιο χρώμμα!
 
Ναι αυτο θα ειναι τελεια ιδεα! Και εαν ζευγαρωσουν τα ασπρουλικα κ ολα πανε καλα, περιμενω κ κανενα προς τη μερια μου! 😛
 
Φίλε Γιώργο κατά 99% σου λέω ότι το μόνο που θα αλλάξει είναι η μυτούλα του. Μην ανησυχείς λοιπόν καθόλου, απλά φρόντιζε τα.
 
Φίλε Γιώργο κατά 99% σου λέω ότι το μόνο που θα αλλάξει είναι η μυτούλα του. Μην ανησυχείς λοιπόν καθόλου, απλά φρόντιζε τα.
Θα πάρω το ρίσκο τότε! 😀 Είναι πολύ ευχάριστω το νέο αυτό!
Για την φροντίδα πιστεύω οτι έχουν αρκετή. Πέρα απ΄το γεγονός ότι έχω σταματήσει το κάπνισμα μέσα στο σπίτι για χάρη τους (μήπως να έχω ένα μαζί μου συνέχεια να το κώψω τελείως;) τους έχω όλα όσα ξέρω οτι χρειάζονται. Ας είναι καλά το φόρουμ! Τόσα πράμματα που έχει το κλουβί τους στο τέλος θα βγουν έξω γιατί δεν θα χωράνε!:D
 
μπραβο σου γιωργο! Πολυ σημαντικο το καπνισμα που τοκοψες μεσα με αυτα μαζι!
πολυ ωραια τα ζιζανια σου!
 
Back
Top