Ασθένειες Ξεφλούδισμα σε ράμφος και χαλινό budgie

harabudgie1

PB New Member
Εγγραφή
9 Ιουν 2015
Μηνύματα
344
Πόλη
Πάτρα
Στου Νινο το αρσενικο budgie μου ξεφλουδιζει το ραμφοε και ο χαλινος γιατι; Τι να κανω;☹
 
Στου Νινο το αρσενικο budgie μου ξεφλουδιζει το ραμφοε και ο χαλινος γιατι; Τι να κανω;☹
Καλο θα ηταν να μας βαλεις καποιες καθαρες φωτογραφιες καθως και να μας πεις τη διατροφη και διαμονη του.
 
Θα βγαλω φωτο αυριο γιατι τωρα δεν μπορω. Τρωνε αυγοτροφη μια με δυο φορες την εβδομαδα, λαχανικα, μαρουλι, αγγουρι, καροτο, φρουτα, μηλο ροδακινο κα και τι εννωεις διαμονη του;
 
Φανταζομαι και σπορους ετσι; 😛
Εννοω μια φωτογραφια και του κλουβιου μηπως και καπου χτυπαει.
 
Α ναι το ξεχασα σπορους αλλα...χυμα☹δεν βρισκω συσκευασμενη αλλα απο την αλλη εβδομαδα θα ψαξω καλυτερα και αν δεν βρω θα παραγγειλω.☹
 
Λοιπον ωριστε και να κανω μια καλυτερη περιγραφη της τροφης που τρωει καθε Δευτερα σπορακια, αυγο, λαχανικα,Τριτη, σπορακια, κεχρι,Τεταρτη, σπορακια, μπαχαρικα, Πεμπτη, σπορακια, αυγο, φρουτο, Παρασκευη, σπορακια,Σαββατο, σπορακια, φρουτο,Κυριακη, σπορακια, λαχανικα

[x]
 
Χαρα τωρα ειδα οτι εχεις ιδιο θεμα για το scaly face. Διαβασες το αρθρο που σου παρεθεσε η @Sissy; Σχολαστικη καθαριοτητα στο κλουβι και τις πατηθρες και αγορασε epithol να του βαζεις στο ραμφος. Επισης εφοσον ειναι δυο μαζι καλο θα ηταν να τ χωρισεις απο το αλλο οσο κανει θεραπεια.
 
Μπορει και καποια διατροφικη ελλειψη. Αν δε θες επιθολ βαλε του λιγο βαζελινη και βλεπεις πως θα παει.
Δεν εχω παπαγαλους ουτε ισχυριζομαι πως ξερω τι εχει απλα προσπαθω να βοηθησω.
 
Back
Top