Γενικά Οικογενια Χωραφα (Ζεμπρακια)

basstar5

PB New Member
Εγγραφή
5 Μαϊ 2008
Μηνύματα
34
Πόλη
Αθήνα
Η οικογενεια μετα απο μια επιτυχημενη γεννα εχει ως εξης!

  1. Στο ρολο του πατερα-Ο Διας
  2. Στο ρολο της μητερας-Η Λυδια
  3. Συμμετεχουν οι μπομπιρες
😛
 

Συνημμένα

  • dias.webp
    dias.webp
    11,5 KB · Προβολές: 68
  • lydia.webp
    lydia.webp
    9,8 KB · Προβολές: 67
  • mpompires.webp
    mpompires.webp
    17,5 KB · Προβολές: 75
Τα μικρά είναι πραγματικά αξιολάτρευτα... Τέλεια χρώματα αλλά και οι γονείς δεν πάνε πίσω... Μπράβο να τα χαίρεσαι :)
 
τελεια ειναι οντως τα χρωματα τους!βαλε τους να κανουν μπανιο γιατι τα μικρα τα βλεπω πολυ λερωμενα!
 
εχω μπανιερα μεσα με φαρμακο αλλα δε παει κανενα.. Σημερα αρχισα να τα ψεκαζω μπας και... Εχεις κατι να προτεινεις;
 
Ανακάτεψε με κάτι το νερό στη μπανιέρα μήπως και πάνε να κάνουν το μπάνιο τους.
 
βαλε κανενα φρουτο εκει προς την μπανιερα ωστε να πανε και να καταλαβουν τι ειναι! Αν και δεν νομιζω τοσο μικρα να χουν ορεξη να κανουν μπανιο...
 
Να τα χαίρεσαι φίλε μου. Πολύ όμορφα! Να ρωτήσω κατι αυτά τα πουλιά κελαηδάνε ή συγκινεί μόνο το παρουσιαστικό τους;
 
Να τα χαίρεσαι φίλε μου. Πολύ όμορφα! Να ρωτήσω κατι αυτά τα πουλιά κελαηδάνε ή συγκινεί μόνο το παρουσιαστικό τους;

Κάνουν ένα πολύ μικρό ήχο, όχι ιδιαίτερα μελωδικό. Αυτό που συγκινεί είναι η κοινωνικότητα, τα χρώματα και η αγάπη που τα δένει μεταξύ τους. 🙂
 
εχω μπανιερα μεσα με φαρμακο αλλα δε παει κανενα.. Σημερα αρχισα να τα ψεκαζω μπας και... Εχεις κατι να προτεινεις;
Να σου ζησουν! Τελεια ειναι ολα!
Θα μπορουσες επισης να τους αφαιρεσεις για καποια ωρα την ποτιστρα κ να παρατηρησεις εαν θα πανε προς τη μπανιερα. Γιατι πολλες φορες τα πουλακια φοβουνται τη μπανιερα κ αφου εχουν τη ποτιστρα δε δοκιμαζουν το νεο πυο ειναι η μπανιερα. Βεβαια αυτο εαν το κανεις καντο για λιγο γιατι ειναι κ καλοκαιρι κ δε κανει να μενουν χωρις νερο τα πουλακια. Αλλα νομιζω εχει σημασια.
εμενα ο αρσενικος οσο εβλεπε τη ποτιστρα εκανε μπανιο εκει κ δε πλησιαζε τη μπανιερα. Τωρα εχει συνηθισει βεβαια αλλα αρχικα επρεπε να του βγαζω τη ποτιστρα γιανα κανει το βημα κ να παει στο μπανιο.
 
Θα το δοκιμασω αυριο κιολας! Ευχαριστω!



χμ... λογω greeklish το "οικογενεια" εγινε "οικογενια"...Αν μπορουσε καποιος...😛
 
Να σου ζήσουν τα πουλάκια! Δηλάδη έτσι θα είναι τα δικά μου αν όλα πάνε καλά με τα αυγουλάκια που έχουν; Τελειο!
 
Να σου ζήσουν φίλε Μάκη! Είναι πολύ όμορφα!
Το μπάνιο τους το βάζεις μέρες; Ίσως είναι μέχρι να το συνηθήσουν. Αν και το κέθε ένα έχει τις προτημήσεις του. Εμένα ένα άσπρο είναι αυτό που βουτάει πάντα πρώτο! Επίσης μήπως τα έχεις σε χώρο που δεν ζεστένονται ιδιαίτερα;
Να σε ρωτήσω και κάτι, στην κούνια κάθονται καθόλου;
 
Ενδιαφερον θεμα η κουνια, απο τα μεγαλα μονο ο πατερας παει κ καθεται. Του αρεσει πολυ τοσο που οταν παει στην κουνια τον κουναω απο πανω κ το απολαμβανει!Η θηλυκια δεν παει ποτε! Αλλα της αρεσει να πιανεται απο τα πλαινα του κλουβιου (σαν τα καναρινια) πραγμα που δεν κανει ο αρσενικος.Απο τα μικρα εχω προσεξει πως ενα-δυο θα γινουν οπαδοι της κουνιας. Μαλιστα σε καποια φαση ηταν ενα μικρο μαζι με τον πατερα πανω! Ειναι να τρελαινεσαι με αυτα που κανουν τελικα. Το μπανακι το εχω περιπου 4 μερες αλλα μεχρι τωρα ο πατερας παει κ καθεται αλλα δε βρεχεται. Οταν ζεστενονονται βουτανε το κεφαλι στην ποτιστρα αλλα βουτια στην πισινα τους δεν εχω δει ακομα!
 
Εμένα πάλι κανένα δεν πήγαινε στην κούνια. Μια δυο φορές πήγαν και μόλις άρχισε να κουνιέται έφυγαν. Στο μπάνια απο τη άλλη κάνουν σαν τρελά! Όλη την ώρα βουτάνε! Για αυτό το λόγο τους πήρα εξωτερική που είναι και πιο μεγάλη και κλειστή απο πάνω, για να μην κάνουν τον κόσμο χάλια!
 
Back
Top