Γενικά Οικοδομική φωλιά

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης BISBA
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

BISBA

PB Member
Εγγραφή
27 Ιαν 2008
Μηνύματα
517
Πόλη
Αθήνα
Σήμερα στον τελευταίο όροφο μιας 5 όροφης οικοδομής συνέβη ενα ωραίο περιστατικό.
Το δώμα ήταν καλουπωμένο και ένα ζευγάρι απο περιστέρια βρήκαν ευκαιρία να δημιουργήσουν την φωλιά τους πάνω στα ξύλα. Μόλις ξεκινήσαμε να εργαζόμαστε, αντιληφθήκαμε την φωλιά και αναγκαστήκαμε να τη κατεβάσουμε κάτω για να μην τη χαλάσουμε. Προς έκπληξη μου αντίκρυσα 2 αυγά.
Την φύλαξα σε μιά γωνία μέχρι να τελειώσουμε την δουλειά μας.
Το μεσημέρι έφτιαξα μία αυτοσχέδια κατασκευή και τοποθέτησα την φωλιά στο ίδιο σημείο που ήταν πρωί. (ακολουθούν φώτο )
Η ευχαριστησή μου ήταν οταν ειδα την μάνα να έρχετε και να κάνει επίβλεψη του χώρου.
 

Συνημμένα

  • DSC00023.webp
    DSC00023.webp
    12,9 KB · Προβολές: 147
  • DSC00024.webp
    DSC00024.webp
    22 KB · Προβολές: 139
  • DSC00025.webp
    DSC00025.webp
    20,2 KB · Προβολές: 175
Μπράβο βρε Μπάμπη πολύ ωραίες εικόνες. Ευτυχώς που την πήρατε χαμπάρι την φωλιά νωρίς και δεν την χαλάσατε κάνοντας την δουλεια σας.
 
Συγχαρητήρια για την ευγενική σου πράξη! Ειναι η δεύτερη φορά που με συγκινείς! Μακάρι όλοι οι άνθρωποι να ειχαν την δική σου ευαισθησία!
 
Μπράβο φίλε Μπάμπη, για άλλη μια φορά αποδεικνύεις τι άνθρωπος είσαι, έστω και οικοδόμος :D

Φιλικά
 
Επειδή τυγχάνει να είμαι κολλητός με τον Μπάμπη δεν κατάλαβες το μύνημα μου, και αν είχαν θα το έλεγα γιατί και εγώ στην οικοδομή δουλευω!
 
χαχχχχχχχα! τι θα γινει με σενα Μπαμπη... Παλι εσωσες την κατασταση! Μηπως να κανανε και αλλοι το ιδιο επαγγελμα αλλα με τα δικα σου κριτηρια!
 
Back
Top