Συζήτηση Προϊόντος Οι ασθένειες των καναρινιών, ωδικών και καλλωπιστικών πουλιών

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης PetBirds
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

PetBirds

Official account
Εγγραφή
27 Απρ 2006
Μηνύματα
2.735
Γενική συζήτηση, ερωτήσεις και αξιολογήσεις του βιβλίου Οι ασθένειες των καναρινιών, ωδικών και καλλωπιστικών πουλιών του Dr Κ. Τατσιράμου.

Δείτε το βιβλίο​

 
Είναι ένα εξαιρετικό βιβλίο με αναφορά σε όλες τις ασθένειες ωδικών-καλλωπιστικών πτηνών ταξινομημένες σε κεφάλαια βάσει κατηγορίας που ανήκουν (αναπνευστικό, ορμονολογικό, δερματικές παθήσεις κλπ).. Γίνεται αναφορά σε συμπτώματα, καθώς και στην θεραπεία με αναφορά στην δραστική ουσία και όχι στο φάρμακο. Μαλακό εξώφυλλο, λεπτό (νομίζω 130+ σελίδες γιατί δεν το έχω μπροστά μου τώρα), μέγεθος λίγο μικρότερο από Α4 αν δεν κάνω λάθος, και πολύ χρηστικό με φωτογραφίες μεγέθους φωτογραφίας ταυτότητας στο πλάι κάθε ασθένειας. Όπου απαιτείται μπορεί να έχει και περισσότερες φωτογραφίες . Είναι ένα βιβλίο που συμβουλεύεσαι συνέχεια αν όχι για να βρεις την ασθένεια τουλάχιστον για να αποκλείσεις κάποιες, από συμπτώματα που είναι χαρακτηριστικά αυτής και δεν εμφανίζονται στο πτηνό. Υπάρχει ειδικό κεφάλαιο για τον ρόλο των βιταμινών, ιχνοστοιχείων, αμινοξέων κλπ στην υγεία του πτηνού καθώς και της υπερβιταμίνωσης. Λείπουν φωτό διάγνωσης ασθενειών βάσει περιττωμάτων. Γενικά ένα βιβλίο που δεν μετανιώνεις τα 28 ευρώ που θα δώσεις για την αγορά του. Για μένα τουλάχιστον!
 
Back
Top