Γενικά Οι βόλτες στις πατήθρες

Μπράβο μπράβο! Να σου ζήσουν και να τα χαίρεσαι! Μια παρατήρηση μόνο. Πρέπει να αλλάξεις αυτές τις πατηθρες με ξύλινες καθώς είναι πιο άνετες και βολικές για τα πόδια των πουλιών.
 
Θαυμάσια νέα! Πολλά μπράβο και συγχαρητήρια σε σένα και στους άξιους γονείς τους, που βλέποντας τα στιγμιότυπα που αποθανατίζουν οι φωτογραφίες τα τρέφουν διαρκώς! Γερά και υγιή να είναι και με το καλό να απογαλακτιστούν! 🙂👍
 
Όμορφες στιγμές! Όμορφα πουλάκια! Μπραβο σου Γιώργο👍

Μια φιλική συμβουλή και από εμένα εάν επιτρέπεται.. Εκτός από ξύλινες, μείωσε και τον αριθμό των πάτηθρων για να έχουν τα πουλάκια ελεύθερο χώρο εξάσκησης στις.. Πτήσεις. 😉
 
Ουάου! Καταπληκτική η εξέλιξη τους! 👍👌.
Δεν θα σου κρύψω Γιώργο πως αυτό με το άσπρο στο πιγούνι καθώς και το λευκό μου είναι ιδιαίτερα αγαπητά! Πολλά μπράβο!
 
χαχα! Έχεις δίκιο Γιώργο, έχει κάτι το ξεχωριστό πάνω του! (φατσικα μου μοιάζει για κορίτσαρος! ) Έχεις και την μητέρα τους στο κλουβί;
Και μία φιλική συμβουλή! Να κατεβάσεις την μεσαία πατηθρα ώστε να έχουν τα μικρά την δυνατότητα να πετούν και να εκγύμναζουν τα φτερά τους! Όλα τα άλλα τα βρίσκω άψογα!
 
Όχι η μαμά δεν είναι μαζί τους... Είναι πλέον μόνα τους στο κλουβί. (αν το λες επειδή είδες το άσπρο δεν είναι η μαμά Άρτεμις... Είναι όμως φτυστό η μαμά).
Για την μεσαία πατήθρα έχεις δίκαιο, δεν το είχα σκεφτεί... Θα κατέβει αύριο πρωί πρωί...
 
Καλησπέρα Γιώργο! Κουκλιά και καλοζωϊσμένα τα έφηβα καναρίνια σου! Να σου ζήσουν και να τα χαίρεσαι με τα απίθανα, ξεχωριστά και πανέμορφα μοτίβα και μπαλώματα στο φτέρωμα τους! Πολλά μπράβο! Θα μου επιτρέψεις να έχω μία αδυναμία στο λευκό παρδαλό! Το καναρίνι με το μπάλωμα σαν μούσι στον λαιμό του, μπορείς να το ονομάσεις Beard! 🙂 :D
 
Back
Top