Ασθένειες Οι επισκέψεις Haggie ο κτηνίατρος

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης jamieo
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

jamieo

PB Member
Εγγραφή
12 Ιουλ 2008
Μηνύματα
1.512
Πόλη
Cordova, USA
Σήμερα ήταν η μέρα για Haggie να επισκεφθείτε τον κτηνίατρο. Είναι υγιές. Το βάρος 247 γραμμάρια. Πριν από μερικούς μήνες το βάρος του ήταν πάνω από 260 γραμμάρια. Αλλά έχω βλέποντας το ποσό των τροφίμων που τρώει. Έτσι τώρα είναι σε ένα υγιές βάρος.
 

Συνημμένα

  • IMG_1450.webp
    IMG_1450.webp
    22 KB · Προβολές: 70
  • IMG_1451.webp
    IMG_1451.webp
    20,7 KB · Προβολές: 74
  • IMG_1453.webp
    IMG_1453.webp
    24,2 KB · Προβολές: 70
  • IMG_1456.webp
    IMG_1456.webp
    17,3 KB · Προβολές: 86
  • IMG_1457.webp
    IMG_1457.webp
    16,9 KB · Προβολές: 63
  • Like
Αντιδράσεις: Sissy
Από το επόμενο Σάββατο, Dewey πρέπει να επισκεφθείτε τον κτηνίατρο. Είναι επίσης η στιγμή για την ετήσια εξέταση.

Νομίζω ότι πρέπει να γίνουμε μια δεύτερη δουλειά για να πληρώσουν για όλα αυτά η ιατρική περίθαλψη.
 
τι ράτσα είναι ο haggie; Είμαι λίγο άσχετος. στο κουταλάκι έχει βιταμινούλες;
 
Η Haggie είναι ένα Yellow Backed Chattering Lory or Yellow Backed Lorikeet (Lorius garrulus flavopalliatus).. Λυπάμαι, αλλά δεν κατάλαβα τη δεύτερη πρόταση... Θα προσπαθήσουμε να επιτύχουμε μια καλύτερη μετάφραση.
 
τι ράτσα είναι ο haggie; Είμαι λίγο άσχετος. στο κουταλάκι έχει βιταμινούλες;

Εντάξει, έχω καταλάβει τη δεύτερη πρόταση. Συγνώμη για τη σύγχυση. Ήμουν Haggie σίτιση ορισμένων νέκταρ. Lorikeets συχνά τρώτε ένα υγρό δίαιτα. Είναι ένα μείγμα πρωτεϊνών και των υδατανθράκων. Στην άγρια, αυτά τα πουλιά τρώνε πολύ από το νέκταρ των λουλουδιών, καθώς και φρούτα.

My lorikeets τρώνε τα νέκταρ φρούτων και λαχανικών. Επίσης, δύο από μου lorikeets θα καταναλώνουν ξηρής σκόνης.
 

Συνημμένα

  • Avico Lory Life Powder 3 Lb.webp
    Avico Lory Life Powder 3 Lb.webp
    13,6 KB · Προβολές: 49
  • Avico Lory Life Nectar 6 Lb.webp
    Avico Lory Life Nectar 6 Lb.webp
    19 KB · Προβολές: 41
Back
Top