Γενικά Οι καλύτερες φωτογραφίες του παπαγάλου μου

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης zwitsas
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

zwitsas

PB New Member
Εγγραφή
2 Απρ 2009
Μηνύματα
185
Πόλη
Λευκάδα
εβαλα επιτελους φωτογραφιες στο αλμπουμ μου... Μπειτε και πειτε μ εντυπωσεις. αν μπορει καποιος να μου πει πως βαζω φωτο εδω περα να βαλς τις αγαπημενες μου...
 
θα πατήσεις Απάντησηκαι κάτω θα δείς μια επιλογή που λέει συνημένα αρχεία, πάτα το και ανέβασε τις φωτογραφίες σου
 
να μερικες απο αυτες που τις θεωρω τελειες
 

Συνημμένα

  • DSC01360.webp
    DSC01360.webp
    31,3 KB · Προβολές: 92
  • DSC01326.webp
    DSC01326.webp
    21,5 KB · Προβολές: 85
  • DSC01324.webp
    DSC01324.webp
    20,5 KB · Προβολές: 79
  • DSC01342.webp
    DSC01342.webp
    26,7 KB · Προβολές: 77
λιγες ακομα...
 

Συνημμένα

  • DSC01345.webp
    DSC01345.webp
    20,5 KB · Προβολές: 77
  • DSC01349.webp
    DSC01349.webp
    57,7 KB · Προβολές: 76
  • DSC01354.webp
    DSC01354.webp
    57,1 KB · Προβολές: 71
Tι εκπληκτικές φωτογραφιες είναι αυτές; Πω πω! Η μια καλυτερη από την άλλη! Να σου ζησει και να τον χαίρεσαι!


Να τον προσέχεις όμως σαν τα μάτια σου! Του εχεις ψαλιδησεις τα φτερά; Δεν φοβασαι μην φτερουγισει και σου φυγει;
 
τι να φοβαμαι μην φυγει το εχει κανει 5 φορες.. Κιαλες; Ποσες ποια... αν δεις σε καποιες φωτο στο αλμπουμ εχω κοψει τα μεσαια φτερα. μπορει να πεταξει μακρια μονο αν ειναι σε 1-2 οροφο. Οταν ειμαι στο εδαφος ειναι ασφαλες παει μονο 3,4 μετρα παρακατω. ειχα βγει προχ8ες με εναν φιλο μου εξω απο το σπιτι κ βγαζαμε φωτο οπου βρουμε εβγαλα καμια 60αρια.. Δν μπορεσα να τισ βαλω ολες
 
Γιάννη μου έχεις ενα υπέροχο πλάσμα και ολες οι φωτογραφιες του αλμπουμ σου ειναι για χαζεμα!
Φανταζομαι ποσο δύσκολες θα ηταν για σένα και για το πουλι οι στιγμες του αποχωρισμού οταν το "εσκαγε " απο κοντά σου... Εγώ στην θέση σου θα φοβομουν πάρα πολυ, όχι μονο να μην φτερουγισει μακρυα, αλλα να μην πέσει και στα χερια καποιου αρπακτικου...☹ Ξέρω οτι θα τον προσεχεις σαν τα ματια σου, αλλα καμια φορά η κακιά η ώρα...😕 Διαβαζουμε και τελευταια πολλα θέματα σχετικά στο φόρουμ και δεν έχουν όλες το ιδιο αίσιο τέλος... Να προσέχεις πολύ! 🙂
 
οι 3ο κ η 5ο φορα ηταν οι δυσκολες. την 3ο τοχε σκασει...3 μερες; Πρωι απογευμα πεταγε γυρω απο το σπιτι κ φωναζε για κανα μισαωρο συνεχχωμενα. την 3ο μερα εκατσε σε διπλανο δενδρο κ τον επιασα. Την 5ο φορα ηταν κομμενα τα φτερα του οπως ειναι τορα κ τον εχασα μερα μεσημερι.λεω παει τον εχασα τον φαγανε οι γατες. Κ τον βρηκα τιν επομενη μερα απογευμα πανω σε ενα δενδρο 200 μετρα μακρια. Ειμαι υπερβολικα τυχερος. Μετα απο τοσεσ φορες εμα8α κ δεν τον χανω με τπτ. Τορα αρχιζει και σφυραει συνεχεια. Δυστηχως παρολο π ειναι ημερος νευριαζει πολυ ευκολα και τσιμπαει.
 
Πανεμορφες φωτογραφιες και πανεμορφος και ο παπαγαλος σου! :D

Να τον χαιρεσαι και να τον προσεχεις για να μην υπαρξει συνεχεια απο την 5η φορα. Η τυχη ηταν απελπιστικα ευνοικη μαζι σου (5 φορες ειναι σχεδον σαν ονειρο) και δεν χρειαζεται να την ξαναπροκαλεσεις κατα τη γνωμη μου. Παρολα αυτα το ψαλιδισμα του φαινεται ικανα αυστηρο για να τον κρατησει κοντα σου. 😉
 
Εχεις ενα πανεμορφο πουλι και εισαι πολυ τυχερος...
Καλο θα ηταν να τον προσεχεις περισσοτερο, ειναι κριμα να τον χασεις!
Εμενα μια φορα αρκουσε για να τον χασω.
Να τον χαιρεσαι!
 
Να σου ζήσει ο κούκλος αλλά σαν παθών με τη φυγή, τι να πω μακάρι να μη σου φύγει.
 
Γιάννη πολύ όμορφο αλεξανδρινό έχεις! Και οι φωτογραφίες του εντυπωσιακές! Μόνο πρόσεχε, γιατί λένε "μια στιγμή μιά ζωή"! Να περνάτε όμορφα!
 
ενταξει ρε παιδια πηρατε ολοι το πηρατε με τιν ενοια να μ φυγει. Ενταξει οσο χαρηκε..χαρηκε τωρα στο κλουβι του.
 
Back
Top