Αναπαραγωγή Οι καναρες εκαναν αυγα, να βγαλω τις καρδερινες απο μεσα;

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης daffy1
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

daffy1

PB New Member
Εγγραφή
13 Ιουλ 2008
Μηνύματα
7
Πόλη
Ρέθυμνο
geia σας... Εχω βαλει 3 καρδερινες με 3 καναρινες... Εχουν κανει αυγα... Θα ηθελα να ρωτησω μηπως πρεπει να βγαλω τις καρδερινες απο μεσα; Εχω ακουσει οτι μπορει να τρυπησουν τα αυγα! Και αν ναι θα καταφερη η μανα μετα να τα βγαλει περα με το ταισμα;
 
επισης εχω μια μανα 4 γεννες περσυ, που δεν καθεται με κανενα αρσενικο... Τα κυνηγα... συζει με μια καρδερινα ομως... αρσενικο... Αλλα δεν εχει διαθεση για να κανει φωλια... Τι λετε να φταιει;
 
geia σας... Εχω βαλει 3 καρδερινες με 3 καναρινες... Εχουν κανει αυγα... Θα ηθελα να ρωτησω μηπως πρεπει να βγαλω τις καρδερινες απο μεσα; Εχω ακουσει οτι μπορει να τρυπησουν τα αυγα! Και αν ναι θα καταφερη η μανα μετα να τα βγαλει περα με το ταισμα;
Οχι να μην βγαλεις τις καρδερινες. Παρακολουθησε τα ζευγαρια συνεχως αν δεις κοκορομαχιες τοτε βαζε χωρισμα. Το αν τρυπανε οι καρδερινες τα αυγα ειναι σχετικο με το χαρακτηρα της καθε μιας. Συνηθως προβληματα δημιουργει η καρδερινα που δεν βατεψε
 
επισης εχω μια μανα 4 γεννες περσυ, που δεν καθεται με κανενα αρσενικο... Τα κυνηγα... συζει με μια καρδερινα ομως... αρσενικο... Αλλα δεν εχει διαθεση για να κανει φωλια... Τι λετε να φταιει;
-Τι εννοεις 4 γεννες; Με πουλια και στις 4?
-Η θυληκια σου δεν ειναι ετοιμη. Και μην αλλαζεις τον αρσενικο συνεχεια θα την στρεσαρεις
 
nai... 13 πουλια μου εδωσε. απο τα οποια το 1 ηταν με καρδερινα... με αυτη ειναι τωρα..
 
στις γιορτες, στη λαρισα, μου ζητησαν εως και 400 για γαλιαντρα! Με μικρες απο 150... Τοσο πανε;
 
-Mη ξαναβαλεις 4 γεννες κουραζεις τα πουλια
-Αν τη γαλιανδρα την ειδες εκει που φανταζομαι κανε οτι δεν την ειδες. Το κακο δεδν ειναι οτι κανουν 400 ευρω αλλα εχει και το θρασσος να πουλα πιασμενα πουλια και να ζητα τετοια λεφτα. Δε ξερω ποσο κοστιζει πραγματικα μια γαλιανδρα δε το εψαξα δε μου γεμιζουν το ματι αυτα τα πουλια αλλα δεν ξερω αν πουλαει κανεις εκτροφης. Εδω καλα καλα δεν υπαρχουν φλωρια και καρδερινες εκτροφης
 
geia σας... Εχω βαλει 3 καρδερινες με 3 καναρινες... Εχουν κανει αυγα... Θα ηθελα να ρωτησω μηπως πρεπει να βγαλω τις καρδερινες απο μεσα; Εχω ακουσει οτι μπορει να τρυπησουν τα αυγα! Και αν ναι θα καταφερη η μανα μετα να τα βγαλει περα με το ταισμα;
να μας πεις αν θα γινει κατι με τα αυγα, αν δηλ. Βγαλεις μικρα
 
Back
Top