Παρουσιάζω Οι κοτούλες μου

Ουάου!
Δεν μπορεί να είμαι τόσο άσχετος και να μου φαίνονται τόσο εκπληκτικές!
Πολύ καλή φάση, μπράβο!

Πες μας όμως μερικά λόγια, είναι όλες ράτσες έτσι;
Σε ευχαριστω πολύ! Καθαρόαιμα είναι μόνο τα silkie(τα άσπρα στην 4 και 5 φώτο) ο κόκορας με το σκουφί στην τρίτη φώτο(polish)και η γκρι κοτούλα(dutch bantam) όλα τα υπόλοιπα είναι υβρίδια.
 
Σε ευχαριστω πολύ Γιάννη! Τα θυληκα συνυπάρχουν αρμονικά μεταξύ τους για αυτό όσα βγάζω τα κρατάω! Τα αρσενικά πάλι... Τώρα έχω 3 κοκόρια και το καθένα έχει το χαρέμι του. Πολλές φορές προσπαθούν να κλέψουν το ένα από το άλλο τις κότες του καθενός. Αν κάποια κότα φύγει από την προστασία του κόκορα της... ΜΑΎΡΟ ΦΊΔΙ ΠΟΥ ΤΗΝ ΕΦΑΓΕ! Τα άλλα κοκόρια την κυνηγάνε μέχρι να την πιάσουν για να την... Καταλαβαίνετε...Ζω σε ένα χωριό έξω από το Αγρίνιο πάνω από την λίμνη τριχωνιδα!
 
Υπέροχες, πολύ περιποιημένες και εμφανίσιμες οι κότες σου, η καθεμία με τα χαρακτηριστικά της! Ο κόκκορας στην δεύτερη φώτο είναι κούκλος και πλουμιστός! Πολλές και ποικίλες ράτσες σε έναν όμορφο χώρο, που το θετικό του και μου αρέσει που το παρατηρώ, είναι ότι ενθαρρύνονται φυσικές συμπεριφορές τους, όπως το λουτρό στο χώμα, το σκάλισμα κ.λπ. Σαν να ζούσαν στην φύση! Πολλά μπράβο και θερμά συγχαρητήρια!👍
 
Ευχαριστώ πολύ για τα καλά σας λόγια! Όλους σας! Σε λίγο θα ανέβει και φωτογραφία από το που κοιμούνται...
[automerge]1549122014[/automerge]
605336053460535605366053760538605396054060541
[automerge]1549122165[/automerge]
Και κάποιες αλλες... 6054260543605446054560546
[automerge]1549123052[/automerge]
Το σημερινό κέρδος... 6054760548
 
Τελευταία επεξεργασία:
Τέλειες! Και το μέρος είναι ονειρεμένο! Έπαθα πλάκα που τις αφήνεις να κοιμούνται στο δέντρο. Δεν φοβάσαι για κουνάβια κτλ?
Έχω το τέρας από κάτω... 😅60552
 
Ωραίο το τέρας αλλά κρίμα μωρέ στην αλυσίδα. ☹
😀. Πότε δεν είναι δεμένος. Εδώ απλά τάιζα τις γάτες και για να μην τις πειράζει τον έδεσα! Για αυτό έχει και αυτή την γκριμάτσα!
 
Back
Top