Γενικά Οι μικροί μου φίλοι τα πουλάκια μου. Σας τα παρουσιάζω!

@Vasiliki@

PB New Member
Εγγραφή
19 Οκτ 2008
Μηνύματα
15
Πόλη
Λάρισα
Αυτά είναι. Έχω συνολικά 4 θυληκά καναρινια - 4 αρσενικά, 1 καρδερίνα - 1 φλώρο και ένα σκαρθί.

Ελπίζω να σας αρέσουν !
 

Συνημμένα

  • Τα 4 θυληκά και η καρδερίνα.webp
    Τα 4 θυληκά και η καρδερίνα.webp
    69,7 KB · Προβολές: 126
  • Ο ποσειδώνας.webp
    Ο ποσειδώνας.webp
    45,6 KB · Προβολές: 116
  • Όλα μαζί.webp
    Όλα μαζί.webp
    68,7 KB · Προβολές: 118
  • 100_1372.webp
    100_1372.webp
    52,8 KB · Προβολές: 111
  • Σκαρθί.webp
    Σκαρθί.webp
    61,3 KB · Προβολές: 124
Βασιλική μου να σου ζήσουν ! Είναι ολα πανέμορφα και φαίνεται να τα έχεις πολύ καθαρά, φροντισμένα και περιποιημένα.

Αν μου επιτρέπεις, θα ήθελα να σου πω την γνώμη μου για μερικά πολύ απλά θέματα:

  • Θα ήταν πολύ χρήσιμο για να κερδίσουν τα πουλιά ζωτικό χώρο για το πέταγμα τους, που συνεπάγεται και περιποιημένο φτέρωμα, να αφαιρέσεις τις κούνιες απο τα κλουβιά.
  • Στο μεγάλο κλουβί που έχεις τα θηλυκά να αλλάξεις διάταξη στις πατήθρες, γιατί είναι τελέιως άβολές για την μετακίνηση των πουλιών.
  • Έπίσης καλύτερο για την υγιεινή των ποδιών των μικρών σου φίλων θα ήταν άν αντικαθιστούσες τις πατήθρες που ήδη έχεις με ίσιες.
  • Στον πάτο των κλουβιών αντικατέστησε την εφημερίδα που μπορεί να περιέχει τοξικό μελάνι, με λευκό χαρτί για να παρατηρείς τυχών αλλαγή στις ακαθαρσίες τους.
  • Οποτε κρίνεις σκόπιμο να δώσεις στην καρδερίνα τον δικό της προσωπικό και άνετο χώρο
Πάντα με φιλική διάθεση! 🙂
 
Βασιλική μπράβο σου να σου ζήσουν, να τα χαίρεσαι. Φαντάζομαι τι θα ακούνε τα αυτάκια σου! Kαι το Χειμώνα έξω είναι; Αχ και να έμενα στο διπλανό σου σπίτι. Όλη μέρα στο μπαλκόνι θα έμενα.
 
Είναι καταπληκτικά όλα, να σου ζήσουν! Ο Ποσειδώνας είναι πολύ φατσούλα πάντως :)
 
😀
Ο Ποσειδώνας είναι ο μπαμπάς απο τα περισσότερα που έχω. Περυσι τον ζευγαρωσα με την κιτρινη ιζαμπέλα (Αφροδίτη) και μου δώσανε 12 πουλάκια με 3 διαδοχικές γεννες (5+4+3)
 
Back
Top