Γενικά Οι νέοι μας φίλοι, timbrado classico

ΙΩΑΝΝΗΣ@

Canaries Expert
Εγγραφή
6 Μαρ 2013
Μηνύματα
4.746
Πόλη
Περιστέρι
Οι νέοι μας φίλοι. timbrado classico γεννημένοι το 2018 με κλειστό δακτυλίδι συλλόγου.
Ευχαριστώ πολύ τον κο Μάκη @mgerom για την συμβουλή του που με παρέπεμψε στην Ε.Λ.Ι. Τ. στην φάση της έρευνας αγοράς.
Τα πουλιά τα πήρα από τον Λευτέρη @lefteris13 (μέλος της Ε.Λ.Ι. Τ.) και είναι υπέροχα.

ο αρσενικός
100_1866.webp100_1876.webp100_1884.webp

το θηλυκό
PICT0152.webpPICT0153.webp
 
Καλώς τα δέχτηκες τα timbrado σου Γιάννη! Να σου ζήσουν πολλά χρόνια οι αοιδοί σου και να τα χαίρεσαι με το μαγευτικό και ιδιαίτερο κελάηδισμα τους και με καλές και επιτυχημένες αναπαραγωγές, για να καμαρώσεις την νέα γενιά τραγουδιστών! Πανέμορφα, υγιέστατα και περιποιημένα! Άλλωστε είναι εγγυημένη η ποιότητα τους! 🙂

Δεν θα μπορούσα να παραλείψω να δώσω πολλά μπράβο στα δύο μέλη του φόρουμ για την έμπρακτη βοήθεια τους ώστε να τα αποκτήσεις, ο καθένας με τον τρόπο του! 🙂👍
 
Αμβρόσιε ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια και τις ευχές σου, είναι πράγματι μαγευτικό το κελάηδισμα τους.
Στα δικά μου αυτιά που είμαι τελείως αρχάριος - πρωτάρης στα τιμπράντο ήταν μία πολύ όμορφη έκπληξη.
 
Αμβρόσιε ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια και τις ευχές σου, είναι πράγματι μαγευτικό το κελάηδισμα τους.
Μην με ευχαριστείς, αλίμονο! Δεν κάνει τίποτα! Ζηλεύω, με την καλή έννοια φυσικά, τους κατόχους καναρινιών φωνής! Έχουν μοναδική χροιά και γυρίσματα! 🙂

Στα δικά μου αυτιά που είμαι τελείως αρχάριος - πρωτάρης στα τιμπράντο ήταν μία πολύ όμορφη έκπληξη.
Και εγώ στην θέση σου έτσι θα ήμουν! Είναι μία ευχάριστη προσθήκη στην εκτροφή σου και την χαίρεσαι! Καλή σου αρχή μαζί τους! 🙂
 
Back
Top