Γενικά Οι νέοι μου αχάτες κόκκινου μωσαϊκού

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης nikosk1
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
μαλον ο κ. Μακης θα μας πει το σωστο...
O φίλος που τα έδωσε Νίκο δεν γνωρίζει την μετάλλαξη των πουλιών; Δεν σου είπε;
Στην 3η φωτό υπάρχει ένα θηλυκό με ΜΑΥΡΟ δακτυλίδι (2013), έτσι είναι πράγματι; ή πρόκειται για αλλοίωση της φωτό;
 
Για αχατες μου τα εδωσε απλα είναι λιγο πιο ανοιχτο το μαυρο.

Στην 3η φωτό υπάρχει ένα θηλυκό με ΜΑΥΡΟ δακτυλίδι (2013), έτσι είναι πράγματι; ή πρόκειται για αλλοίωση της φωτό
όχι είναι μοβ απλα δεν φαινεται καλα (foi B15 25NC)
 
Λοιπόν Νικόλα. Η πρώτη εντύπωση για τα πουλάκια, είναι ΑΧΑΤΕΣ ΠΑΣΤΕΛ ΚΟΚΚΙΝΟ ΜΩΣΑΙΚΟΥ .Αν τα είχα στο χέρι μου να δώ τα μάτια θα σου έλεγα αν υπάρχει πιθανότητα να είναι ΤΟΠΑΖΙΟ και όχι ΠΑΣΤΕΛ (απο φωτό είναι σχεδόν αδύνατον να είναι κανείς σίγουρος, αν και στην δεύτερη φωτό του αρσενικού,τα μάτια φαίνονται κάπως μελιτζανιά ! ) . H τρίτη φωτό απλά έχει πολύ κοντράστ και γι' αυτό οι γραμμές φαίνονται έντονες και το δακτυλίδι μαύρο. Ρήξε αλλη μια ματιά στο 25NC μήπως δεν το είδες καλά γιατί δεν δίνει αποτελέσματα η ανίχνευση εκτροφέα στην FOI
 
XAXA Φαντάσου δεν με αναγνωρίζει σαν αφεντικό του και μου κάνει Νούμερα. Ναι το είδα κι' εγώ τώρα.
25NC MARINI MAURIZIO
Δεν τον γνωρίζω τον εκτροφέα.
Πριν απ'όλα να σου ζήσουν πολλά χρόνια και να σου κάνουν πολλά πουλάκια. Δεν είναι καθόλου άσχημα πουλιά.
Στο μέλλον,θα χρειαστείς και έναν ΑΧΑΤΗ κόκκινο μωσαικού,ώστε να δημιουργήσεις και μερικούς φορείς. Οταν θα έλθει εκείνη η ώρα, τα λέμε.
 
ΠΑΣΤΕΛ σου είπα. Ο Σταμάτης είπε την γνώμη του ΟΠΑΛ ρωτώντας, το παιδί.

Κ. Μακη
αχατης οπαλ κοκκινου μωσαικου.σωστο;
Σταμάτη, αν το κάτω μέρος της ουράς ήταν πολύ πιο σκούρο απο το ΜΑΥΡΟ της επάνω πλευράς τότε θα το ψάχναμε.
Πάντος, κφου είναι Ιταλικά πουλιά, πολύ πιθανόν να είναι και φορείς άλλων μεταλλάξεων.
 
Τα δακτυλιδωσα με δικά του δακτυλίδια εγώ δεν είμαι γραμμένος σε κάποιο συλογο. Μένω Κομοτηνη
 
Α ... Είσαι μακρυά Νικόλα. Βάλε καμια καλή ΑΤΟΜΙΚΗ φωτογραφία απο κάποιο μικρό, αν μπορέσεις.
 
Back
Top