Ασθένειες Οι σωστές πατήθρες

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Marco
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

Marco

PB New Member
Εγγραφή
9 Απρ 2014
Μηνύματα
366
Πόλη
Εύοσμος
Καλημέρα, μια από τις σημαντικότερες πληροφορίες που έμαθα σε αυτό το φόρουμ απο την πρώτη μέρα που γράφτηκα, και είμαι ευγνώμων γιαυτό είναι οι σωστές πατήθρες για τα πουλιά.. Τόσα χρόνια που ασχολούμαι με τα Budgie ουτε κάν μου πέρασε απο το μυαλό ότι απαγορέυονται οι πλαστικές πατήθρες τύπου κλαδιά. Για το αρσενικό μου Budgie λόγο της νεαρής του ηλικίας όταν τον αγόρασα, και μάλλον επειδη ήταν αρκετά ευαίσθητος τότε, είχε ως αποτέλεσμα να στραβώσουν τα νύχια του και γιαυτό δυσκολευεται να ανέβει στις πατήθρες του, βέβαια με μεγάλη προσοχή, του έχω κόψει τα νύχια, όσο χρειάζεται και πάλι με επιφύλαξη.
Αρκετά βράδια ξυπνάω επειδή τον ακούω να τσιρίζει, επειδή έχει πέσει από κάποια πατήθρα του και χρειαζεται αρκετή ώρα μέχρι να τον ηρεμήσω, έχοντας τον στο χέρι μου. Άρα μία θερμή παράκληση σε όλα τα μέλη και όλους τους επισκέπτες του φόρουμ μην χρησιμοποιήτε πλάστικές πατήθρες τύπου κλαδιά, επιλέξτε τις στρόγγυλες ξύλινες ή ακόμη καλύτερα τις πατήθρες από φυσικό ξύλου που υπάρχουν πιστέυω στα περισσότερα pet shop!
 
Back
Top