Αναπαραγωγή Ομοφυλοφιλια στα παπαγαλακια

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης ζιζι
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

ζιζι

PB Known Member
Εγγραφή
25 Μαρ 2009
Μηνύματα
4.160
Πόλη
Κωνσταντινούπολη
ειχα βαλει τα 3 αδερφακια σενα μεγαλο κλουβι[2 αρσενικα και ενα θηλυκο]. Καποια στιγμη χτυπουσαν την θηλυκια και την εβγαλα. Πριν λιγες μερες ειδα οτι τα 2 αρσενικα ειχαν σχεσεις μεταξυ τους[σεξουαλικες]. Εδωσα στον φιλο μου τον εναν και τωρα ο αλλος που σημερα ειναι 7 μηνων, απο τοτε που εμεινε μονος κουναει το κεφαλι του πανω κατω σαν να θελει να ταισει καποιο συντροφο.σκεφτομαι να του παρω μια θηλυκια, μηπως ομως δεν την δεχτει;υπαρχει περιπτωση να θελει στο εξης μονο αρσενικους;
 
ναι αλλα ειχε μεσα και θηλυκια, γιατι διαλεξε τον αρσενικο; Οχι οτι θα επρεπε να ζευγαρωσει με την αδερφη του, απλως με προβληματιζει το γεγονος που εδειξε ενδιαφερον στο αρσενικο. Ελπιζω να μην προκυψουν προβληματα με τη νεα του συντροφο οταν θα του παρω.
 
Mηπως ειχες δυο θηλυκα και ενα αρσενικο και δεν το καταλαβες; Ειναι καποια που μπορουν να σε μπερδεψουν αρκετα με το χρωματισμο του χαλινου τους.
 
μπα, σε καμια περιπτωση. Ειναι πολυ σκουρο μπλε το χρωμα που δεν αφηνει περιθωριο λαθους. Εξαλου ειναι αρκετα μεγαλα σε ηλικια για να μην φαινεται η ηλικια τους.
 
μπα, σε καμια περιπτωση. Ειναι πολυ σκουρο μπλε το χρωμα που δεν αφηνει περιθωριο λαθους. Εξαλου ειναι αρκετα μεγαλα σε ηλικια για να μην φαινεται η ηλικια τους.

Τοτε τι να πω... Περι ορεξεως... 🙄

Εχεις μηπως μια φωτο τους;
 
ναι αλλα ειχε μεσα και θηλυκια, γιατι διαλεξε τον αρσενικο;.
μάλλον θα απετυχε να ολοκληρωθει επιτυχώς η διαδικασία της ταύτισης με το αρσενικό πρότυπο όταν ήταν ακόμη μικρό... Είναι ένα συμπαθέστατο gayrigar..😀
 
γιατι πιστευεις πως εγινε αυτο σοφια; Μηπως δεν επρεπε να εχω ολα τα μωρακια μαζι; Τα αφησα γιατι ηταν πολυ αγαπημενα ολους αυτους τους μηνες..
 
νομίζω οτι η ανάγκη του παπαγάλου να έχει σύντροφο, είναι ισχυρότερη της αναπαραγωγής, γιαυτό και γίνονται ζευγάρια, ακόμη και άτομα του ίδιου φύλου...άλλωστε, οι περισσότεροι παπαγάλοι διαλέγουν για σύντροφο,-αναγκαστικά-αυτόν που τους ταίζει, δηλαδή άνθρώπους, στο ίδιο φύλο θα κολλήσουν, εδω, διαλέγουν άλλο είδος; 😉
 
γιατι πιστευεις πως εγινε αυτο σοφια; Μηπως δεν επρεπε να εχω ολα τα μωρακια μαζι; Τα αφησα γιατι ηταν πολυ αγαπημενα ολους αυτους τους μηνες..
Oχι δεν ξέρω αν αυτό παιζει κανένα ρόλο.. Πλάκα έκανα πριν.. Δεν ξέρω γιατι κ πως μπορεί να εμφανίζεται ομοφυλοφιλία στα παπαγαλάκια.. Απλά θέλω να σ ευχαριστήσω γιατι γέλασα πολύ σήμερα με το ποστ αυτό.. Μια επίσης εναλλακτική ονομασία θα μπορούσε να είναι budgayrigar..
 
νομίζω οτι η ανάγκη του παπαγάλου να έχει σύντροφο, είναι ισχυρότερη της αναπαραγωγής, γιαυτό και γίνονται ζευγάρια, ακόμη και άτομα του ίδιου φύλου...άλλωστε, οι περισσότεροι παπαγάλοι διαλέγουν για σύντροφο,-αναγκαστικά-αυτόν που τους ταίζει, δηλαδή άνθρώπους, στο ίδιο φύλο θα κολλήσουν, εδω, διαλέγουν άλλο είδος; 😉

Αυτό παντως φαίνεται λογική και 100% σοβαρή εξήγηση :D
 
ειχα δυο αρσενικα παπαγαλακια μονα τους για πολλα χρονια, οταν τους εβαλα μια θυλικια στο κλουβι την χτυπαγαν, οταν τους εβαλα κ δευτερη αμεσως βρηκαν τα ταιρια τους κ εκαναν κ απογονους!
 
σε ενα βιβλιο που εχω γραφει:", αγοραστε δυο αρσενικα πουλια, που τα πανε πολυ καλα μαζι και που συντηρουνται το ιδιο ευκολα με τα θηληκα..."
οποτε δεν νομιζω να ειναι gay τα πουλακια σου.
 
γεια..χρονια πολλα. Τελικα εβαλα στο αγορι μου θηλυκια και αμεσως ζευγαρωσαν, πρωτη φορα ειδα κατι τετοιο σε παπαγαλακια αφου τα αλλα ζευγαρια μου ηταν πολυ καιρο μαζι μεχρι να αποφασισουν να ζευγαρωσουν. Το ζευγαρακι μου ειναι τωρα παρα πολυ αγαπημενο.
 
Καλημέρα και χρόνια πολλά,

ένας λόγος που τα παπαγαλάκια λειτουργούν κατ΄ αυτόν τον τρόπο είναι γιατί προετοιμάζονται (εκπαιδεύονται) με την "παρέα" τους για το πως θα λειτουργήσουν στο μέλλον σαν γονείς. Έτσι δίνουν φιλάκια και ταίζουν το κατά συνθήκη σύντροφο τους. Δεν αποκλείω την ομοφυλοφιλία... αλλά νομίζω ότι πέρασαν το σχολείο της διατροφής συντρόφου...
Φιλικά,
 
Back
Top