Ζητώ να μου χαρίσουν Οποιος έχει πολλά Cockatiel παρακαλώ να μου χαρίσει κανένα

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης xaris!!
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

xaris!!

PB New Member
Εγγραφή
3 Νοε 2013
Μηνύματα
40
γεια σας οποιος έχει πολλά cockatiel k θέλει να χαρίσει κανένα παρακαλώ απαντήστε.. ένα.. η k δυο.. Θηλυκά. Για παρέα k αναπαραγωγή!
 
Χάρη, τι άλλα πουλιά έχεις στην κατοχή σου;
 
γιατί με ρωτάτε;υπάρχει πρόβλημα που ζήτησα ένα cockatiel να μου χαρίσουν; Επειδή δεν έχω τα χρήματα να το αγοράσω;ένα καναρίνι k μια καρδερίνα 3 ετών
 
xaris! post: 225549 είπε:
υπάρχει πρόβλημα που ζήτησα ένα Cockatiel να μου χαρίσουν; Επειδή δεν έχω τα χρήματα να το αγοράσω;
Όχι βέβαια. Εξάλλου, για να ασχοληθεί κάποιος με τα πουλιά χρειάζεται αγάπη. Χρήματα χρειάζεται για την παροχή φροντίδας, αυτό όμως δεν αφορά εμένα αλλά αυτόν που θα αποφασίσει να χαρίσει ένα πουλί ή και δύο.
 
χρήματα υπάρχουν για να τα αναλάβω πλήρως όλα τα κομφόρ εννοώ, απλά δεν θέλω να δώσω αλλα χρήματα για αγορά cockatiel.. Ένα πουλάκι θέλω.. όχι δυο αλλα δεν έχω k πρόβλημα k για 2 η k 3 ακόμα"! Αυτό εννοώ... Τώρα αν θέλει κάποιος ας μου το δώσει free.. αν δεν θέλει να τα πουλήσουν δεν λέω όχι σωστό είναι αυτό γιατί φεύγουν πολλά λεφτά για την προσοχή τους χωρίς να το πάρεις είδηση
 
Χάρη, τι άλλα πουλιά έχεις στην κατοχή σου;

xaris! post: 225549 είπε:
γιατί με ρωτάτε;υπάρχει πρόβλημα που ζήτησα ένα cockatiel να μου χαρίσουν; Επειδή δεν έχω τα χρήματα να το αγοράσω;ένα καναρίνι k μια καρδερίνα 3 ετών

xaris! post: 222821 είπε:
καλησπέρα θέλω να ζευγαρώσω τα Cockatiel μου έχω 2 "λουτινο" αρσενικό με test dna k θηλυκό από την συμπεριφορά του όχι από χρώματα δεν ισχύουν!
...
Τελικα εχεις ηδη κοκατιλ και ζητας κι αλλα ή οχι;
 
Ενα αρσενικο εχω κ ψαχνω θηλυκο ενα.. Παραδηγμα εδωσα για δυο.. Ενα θελω αν υπαρχει καποιος που δεν το θελει το αναλαμβανω εγω... μην το κανουμε τοσο μεγαλο θεμα οκ; Ειχα 2λουτινο κ χαρισα το ενα σε φιλο μου για να μην ζευγαρωσουν κ βγουν πουλια με προβλημα κ ψαχνω κατι αλλο ΑΝ χαριζει καποιος αλλιως να παω να αγορασω απο πετ.
 
Χάρη σαν υπεύθυνος φιλόζωος δεν πρέπει να παρεξηγείσαι. Κι εσύ λες χάρισες σε έναν φίλο σου. Για να χαρίσεις σε έναν άγνωστο, πρέπει να ξέρεις κάποια πράγματα και να είσαι σίγουρος ότι εκεί που δίνεις το πουλάκι θα περάσει καλά και θα το προσέχουν. Οι περισσότεροι είμαστε ευαισθητοποιημένοι στο θέμα της υπεύθυνης αναδοχής των ζώων.
Η αγγελία είχε κάποιες ασάφειες και έγιναν κάποιες ερωτήσεις. Δεν υπάρχει διάθεση να κουράσουμε εσένα ή το θέμα αλλά να διασφαλιστεί η διαδικασία και μέσω αυτής η ζωούλα ενός πουλιού.
 
xaris! post: 225573 είπε:
Ενα αρσενικο εχω κ ψαχνω θηλυκο ενα.. Παραδηγμα εδωσα για δυο.. Ενα θελω αν υπαρχει καποιος που δεν το θελει το αναλαμβανω εγω... μην το κανουμε τοσο μεγαλο θεμα οκ; Ειχα 2λουτινο κ χαρισα το ενα σε φιλο μου για να μην ζευγαρωσουν κ βγουν πουλια με προβλημα κ ψαχνω κατι αλλο ΑΝ χαριζει καποιος αλλιως να παω να αγορασω απο πετ.

Δεν βλεπω που ειδες το μεγαλο θεμα.. Κακο ειναι που ρωταω για να καταλαβω τι συμβαινει και πως σκεφτεται ενας ανθρωπος στον οποιο αφιερωσα χρονο να απαντησω σε αλλα θεματα του;
 
Επηδει εχουν μπει πολλες παρομοιες αγγελιες δεν ειδα αναλογες ερωτησεις απεναντη τους... Ευχαριστώ! Κ για το χρονο σας!
 
Χάρη αυτός που προτίθεται να χαρίσει κάποιο ζώο λειτουργεί περισσότερο με το ένστικτο και τα "δεδομένα" που του προσφέρουν τα συναισθήματα κάθε μηνύματος που διαβάζει. Ακόμη παίζει ρόλο και ο χρόνος και οι συνθήκες...
Συνέχισε να ζητάς αυτό που θέλεις... Δεν είναι κακό... ίσως ο τρόπος και η διατύπωση της πρόθεσης να μη σε βοήθησε. 'Ίσως να υπάρχουν επιφυλάξεις και είναι φυσιολογικό...
Εσύ να κινείσαι σωστά και να ακολουθείς το δικό σου ένστικτο και δωρητής θα ανταποκριθεί όταν καλυφθεί και η δική του ανασφάλεια... Δεν είναι κακό να θέλεις το "δώρο" σου να περνάει καλά...
Έτσι δεν είναι;
 
Σταματήστε την διακονια ρε λίγη αξιοπρέπεια δεν βλάπτει
Εσύ δεν έχεις άλλη δουλειά πρωί πρωί από το να την πέφτεις σε ανθρώπους που δεν σου ζήτησαν τίποτε προσωπικά;

Το έχεις κάνει εδώ και σε καμιά δεκαριά ακόμη θέματα.
Θηλυκό budgie
Ζητώ - Παπαγαλάκι budgie
 
  • Like
Αντιδράσεις: ianos
Kαι όλες οι αγγελίες που απαντάει έχουν μπει μήνες η χρόνο πριν...Άβυσσος η ψυχή του ανθρώπου.
Αυτός δε που έβαλε την αγγελία, έχει να ξαναμπεί στο φόρουμ από το Γενάρη..
 
Back
Top