Φροντίδα Οταν σταματαω να χαιδευω τον παπαγαλο μου, μου ξυνει με το ραμφος τα δαχτυλα

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Ekt
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

Ekt

PB Member
Εγγραφή
17 Μαρ 2014
Μηνύματα
1.795
Πόλη
Αθήνα
Καταρχας να πω οτι χαρη στις συμβουλες της Μαριας, εχω κανει μεγαλη προοδο στη σχεση μου με τον παπαγαλινο μου, ερχεται συνεχεια πανω μου, τριβει το κεφαλακι του στο χερι μου και οταν παω να τον χαιδεψω γυρναει το κεφαλι του προς εμενα για να τον χαιδεψω πιο ευκολα και κλεινει τα ματακια του, κελαηδωντας σιγανα, ειναι υπεροχος 😛 :D
Κατι αλλο που παρατηρησα ειναι πως οταν τον χαιδευω και σταματαω, αρχιζει να μου 'ξυνει' με το ραμφος του τα δαχτυλα και να βαζει και τη γλωσσα του! 😛κελαηδωντας παλι χαμηλοφωνα. Γιατι το κανει αυτο;
 
ισως για να τον χαιδεψεις να συνεχισεις και καλα για να σου πει μην σταματας χαοδεψε με κιαλο (δεν ειμαι σιγουρη)
 
  • Like
Αντιδράσεις: Ekt
Σου ανταποδίδει, έτσι κάνουν και μεταξύ τους αν είχες ποτέ δύο και τα έχεις παρατηρήσει. Ξύνουν το ένα το άλλο. Αυτό είναι πολύ καλό για το δέσιμο που αποκτάει μαζί σου.
Μπράβο, εγώ το μόνο που σου είπα να παρατηρείς και να επιμένεις, όλα τα έκανες μόνη σου :)
 
Σασ ευχαριστω κοριτσια! Μαρια και παλι οι συμβουλες σου με βοηθησαν πολυ, πιστευω εχεις καταλαβει οτι εδω μεσα η βοηθεια σου ειναι πολυτιμη για ολους μας! 😛 :)
 
Ειρήνη μου, σ' ευχαριστώ πολύ, πάντα τα καλά λόγια μας κάνουν χαρούμενους.
Πίστευα και πιστεύω στην ομαδική δουλειά γιατί σε μια καλή ομάδα ο καθένας μπορεί να εκφράσει τον καλύτερο εαυτό του.
Αυτό ισχύει εδώ και πίστεψέ με, όχι από μια περιττή μετριοφροσύνη αλλά επειδή έτσι το αντιλαμβάνομαι, όλη η ομάδα έχει πολύ ανώτερο από μένα γνωστικό επίπεδο και νοιώθω ασφαλής που μπορώ ν' "ακουμπάω" πάνω τους.
Και φυσικά η όποια δοτικότητά μας και προσπάθεια δικαιώνεται από την παρουσία όλων αλλιώς δεν έχει καμιά αξία.
 
Πολυ σωστα τα λες, με λιγα λογια ολη η λειτουργια του φορουμ ειναι καταπληκτικη και ο καθενας απο εσας το ιδιο!
 
Back
Top