Γενικά Οτι να'ναι ομως εντελως χαχα

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Zelda
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

Zelda

PB New Member
Εγγραφή
22 Αυγ 2009
Μηνύματα
188
το τολμησα ναικαι μπορω να πω πως επεσε τρελη εξευρενηση, φιλακια και ιστοριες... Το ενα γκεκακι που ειναι αγριουλι ειναι στο φαουναριουμ του, εβγαλα μονο τα 2 μεγαλα... Και τα μπαντζι ηταν στο μπαλκονι, αρχικα ειπα να φερω σε επαφη το καινουριο μου κοκατιλ που πραγματικα δε φοβαται τιποτα, ειναι ο ατρομητος 😀... Την επομενη φορα θα δειτε σε φωτο και τα 6 αγγελουδια μου μαζι, προς το παρον δειτε τα 3...
 

Συνημμένα

  • P9301464.webp
    P9301464.webp
    44,9 KB · Προβολές: 128
  • P9301468.webp
    P9301468.webp
    38,1 KB · Προβολές: 114
  • P9301470.webp
    P9301470.webp
    39,6 KB · Προβολές: 117
  • P9301466.webp
    P9301466.webp
    36,8 KB · Προβολές: 105
  • P9301460.webp
    P9301460.webp
    33,4 KB · Προβολές: 113
και αλλες 😀
 

Συνημμένα

  • P9301463.webp
    P9301463.webp
    38,7 KB · Προβολές: 84
  • P9301458.webp
    P9301458.webp
    34,8 KB · Προβολές: 89
  • P9301456.webp
    P9301456.webp
    44,3 KB · Προβολές: 84
  • P9301452.webp
    P9301452.webp
    54,3 KB · Προβολές: 94
την επομενη φορα θα δειτε σε φωτο και τα 6 αγγελουδια μου μαζι, προς το παρον δειτε τα 3...
... Το αγγελούδι βλέπω μόνο ενα :) τα άλλα δυο μοιάζουνε πιο πολύ με διαβολάκια!
Δεν νομίζω οτι είναι καλή παρέα για κοκατικάκι.

Τι τρώνε αυτα τα πλάσματα;
 
ειναι πολυ καλες ψυχουλες τα γκεκο μου... Και αν κ δε το περιμενα να πηγαν καλα με το κοκατιλ οπως και με τα μπαντζι μηνες τωρα, τα γκεκο τρωνε διαφορων ειδων εντομα, ποντικακια και φρουτα. Καθως και φρουτοκρεμα κ κρεμα για μωρα.
 
Ομορφα ειναι και τα δυο.
Να τα χαιρεσαι Νικολ :)
Να προσεχεις λιγο ομως γιατι δεν ξερεις ποτε πως θα αντιδρασουν, ειναι τελειως διαφορετικο ειδος.
 
πολύ πολύ όμορφα Νικόλ! σου έχω ξαναπεί πόσο μ αρέσουν τα γκέκο σου!
τώρα μόνο δεν ξερω αν υπάρχει ενδεχόμενο το κοκατίλ να τσιμπήσει τα γκεκο ή αντίθετα να πάθε τίποτα σαλμονέλα απ αυτά, για ψάξ το λιγάκι.
πάντως είναι τρέλλα να τα χαίρεσι
 
Νικολ νομιζω πως πρεπει να ενημερωθεις απο καποιον ειδικο, για το προβλημα που μπορει να υπαρξει δηλ. Να κολλησουν τα ερπετα σαλμονελα στα πουλακια σου.
 
τα γκεκο εχουνε κανει τα εμβολια τους και υποχρεωτικα καθε 2 μηνες τα πηγαινω σε ειδικο για τυχον ασθενειες... Το κοκατιλ δε τα τσιμπησε καθολου ισα ισα το αντιθετο... Κ αυτα ειναι τοσο καλες ψυχες που πραγματικα δε υπαρχει περιπτωση να επιτεθουνε στο κοκατιλ η στα μπαντζι... Ξερω πολυ καλα τα ζωακια μου,τα ερπετα μου τα εχω μεγαλωσει εγω... Αν ηταν αλλου ειδους σαυρα οπως ιγκουανα η βαρανος τοτε δε θα τα αφηνα να ερθουνε τοσο κοντα, αλλα στην συγκεκριμενη περιπτωση δε τιθεται θεμα, ουτε για επιθεσεις ουτε για ασθενειες.
 
και γω αυτο φοβαμαι.. Το σαλιο των γκεκο σιγουρα δεν περιεχει τιποτα τοξινες;
 
τοξινες; Τα γκεκο δε εχουνε ουτε τοξινες ουτε ειναι δηλητηριωδη...
 
Να τα χαιρεσαι ολα αλλα να προσεχεις ομως και τα απροβλεπτα! Το κοκατιλακι σου ειναι πολυ ομορφο!
 
ευχαριστω πολυ.. Και δεν προκειται να συμβει κατι.:)
 
ειναι πολυ καλες ψυχουλες τα γκεκο μου... Και αν κ δε το περιμενα να πηγαν καλα με το κοκατιλ οπως και με τα μπαντζι μηνες τωρα, τα γκεκο τρωνε διαφορων ειδων εντομα, ποντικακια και φρουτα. Καθως και φρουτοκρεμα κ κρεμα για μωρα.
κρέμα για μωρά;doing, τι μαθαίνει κανείς 😛
 
θαραλεα κινηση! Μαζι σου, απλα οντος ηταν ρισκο. Γιατι ποτε δεν ξερεις τις αντιδρασεις.. Τωρα αφου τελος καλο = ολα καλα!
πανεμορφα τα, σαυροειδη σου :)
 
Back
Top