Γενικά Ο Άδωνις, το πρώτο μου timbrado

πολύ ωραίος, φίλε.. Να τον χαίρεσαι και καλά τραγούδια!👍

(off topic: αν έχεις την καλοσύνη,τροποποίησε λίγο το προφίλ σου, αναγράφοντας έστω το όνομά σου. Έτσι θα γίνει πολύ πιο φιλική η επικοινωνία μεταξύ μας,ξεφεύγοντας από το τυπικό της επωνυμίας)
 
Όμορφος πολυ ο Άδωνις. Πες μας κάποιες πληροφορίες για αυτόν... Π.χ. Πως έφτασε στα χέρια σου, την ηλικία του, κλπ.
Τι είναι αυτό το κίτρινο που ετοιμάζεται να φάει;
Τα πόδια του είναι καθαρά απο λέπια;
Η ουρά του φαίνεται λίγο τσαλακωμένη, μήπως είναι η γωνία της φωτό έτσι;
 
Να τον χαίρεσαι τον Άδωνη. Εύχομαι να μην έχει την ίδια φωνή με τον γνωστό.
Έχει. Γι' αυτό τον ονόμασα έτσι...😀!

Όμορφος πολυ ο Άδωνις. Πες μας κάποιες πληροφορίες για αυτόν... Π.χ. Πως έφτασε στα χέρια σου, την ηλικία του, κλπ.
Τι είναι αυτό το κίτρινο που ετοιμάζεται να φάει;
Τα πόδια του είναι καθαρά απο λέπια;
Η ουρά του φαίνεται λίγο τσαλακωμένη, μήπως είναι η γωνία της φωτό έτσι;
Τον αγόρασα πριν απο κανα μηνα και ειναι του 15... Το "κιτρινο" ειναι αυγοτροφη... Μπεζ ειναι κανονικα απλα βγηκε κιτρινο στη φωτο γιατι πειραξα λιγο τη φωτεινότητα. Τα πόδια και η ουρα του ειναι μια χαρα.. Η ουρα τσαλακωθηκε λιγο βεβαια γιατι η πατηθρα ηταν κοντα στα καγκελα, το διορθωσα ομως.
 
Το κίτρινο το αγόρασες απο,το'πετσοπ, συσκευασμένο, δλδ εχει μάρκα, ή το φτιάχνεις μονος σου;
Με αλλα λογια, μήπως είναι αυτο που πουλούν οι πετσοπαδες, με την ωραία γλυκερη μυρωδιά, το οποίο μονο παχαίνει;
 
Το κίτρινο το αγόρασες απο,το'πετσοπ, συσκευασμένο, δλδ εχει μάρκα, ή το φτιάχνεις μονος σου;
Με αλλα λογια, μήπως είναι αυτο που πουλούν οι πετσοπαδες, με την ωραία γλυκερη μυρωδιά, το οποίο μονο παχαίνει;
Δεν ειναι κιτρινο αλλα μπεζ. Ειναι συσκευασμενη αυγοτροφη της manitoba. Συνηθως βεβαια φτιαχνω δικη μου αυγοτροφη...
 
Να σου ζήσει.Φαίνεται ωραίο πουλάκι πάντως, ελπίζω να έχει και ωραία κελαηδίσματα.
 
Πολυ ομορφο και καθαρο.
Ευχομαι να το χαρεις οπως θελεις μια χαρα
 
Πόσο ιδιαίτερο πουλάκι! Σαν να έχει μαλλιά είναι! Και πόσο έντονο και όμορφο το κίτρινο χρώμα του!

Πέρα απ το πουλάκι να πω πολλά μπράβο και σε σένα που του προσφέρεις ένα καινούργιο πεντακάθρο κλουβί, συσκευασμένη αυγοτροφή, ξύλινες πατήθρες ό,τι πρέπει για τα πόδια του και πολύ πολύ αγάπη! Πως να μην τραγουδά χαρούμενος;

Την μόνη παρατήρηση που έχω είναι πως όταν λερώνονται οι πατήθρες να τις καθαρίζεις! Μην πατάει στις κουτσουλιές του τέτοιος άρχοντας δεν νομίζεις; 😉
 
Πόσο ιδιαίτερο πουλάκι! Σαν να έχει μαλλιά είναι! Και πόσο έντονο και όμορφο το κίτρινο χρώμα του!

Πέρα απ το πουλάκι να πω πολλά μπράβο και σε σένα που του προσφέρεις ένα καινούργιο πεντακάθρο κλουβί, συσκευασμένη αυγοτροφή, ξύλινες πατήθρες ό,τι πρέπει για τα πόδια του και πολύ πολύ αγάπη! Πως να μην τραγουδά χαρούμενος;

Την μόνη παρατήρηση που έχω είναι πως όταν λερώνονται οι πατήθρες να τις καθαρίζεις! Μην πατάει στις κουτσουλιές του τέτοιος άρχοντας δεν νομίζεις; 😉
Σ' ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια. Για τις πατήθρες μην ανησυχείς, είναι πεντακάθαρες. Απλά η φωτό τραβήχτηκε πριν τη καθαριότητα... Όσο για την αυγοτροφή, τους δίνω μεν όταν δεν έχω χρόνο συσκευασμένη, αλλά συνήθως ακολουθώ τη δική σου συνταγή την οποία καταβροχθίζουν όχι μόνο αυτός, αλλά και τα άλλα δύο που έχω...👍https://community.petbirds.gr/threads/Η-δικιά-μου-σπιτική-αυγοτροφή.18764/:)
 
Back
Top