Γενικά Ο Αγγλος (παραλιγο Ασθενης)

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Pigaki
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

Pigaki

PB Member
Εγγραφή
14 Οκτ 2007
Μηνύματα
945
Πόλη
Μυτιλήνη
Σας παρουσιαζω τον κεφάλα μου!
Ειναι αγγλικο παπαγαλακι. Τον εχω εδω και μια εβδομαδα.
Με παρεσυραν καποια αλλα μελη απο εδω μεσα... Ονοματα δε λεμε... 😀:love

Λεω "παραλιγο ασθενης" γιατι, ενω πιστευω οτι τον διαλεξα με προσοχη για να ειναι υγιης, τις πρωτες 2 μερες "τα χρειαστηκα" που λενε😛
Οταν τον πηγα σπιτι αρχισε σιγα σιγα να δειχνει πολυ αρρωστος! Δεν ετρωγε, δεν επινε, δεν κουνιοταν. Ειχε διαρροια κ ακουγοταν η αναπνοη του. Οταν παρουσιασε ολα αυτα ηταν Παρασκευη και δεν μπορεσα να τον παω στο γιατρο. Ακολουθουσε σαββατοκυριακο και οι γιατροι δεν δουλευαν. Ημουν πολυ στεναχωρημενη, δεν ηξερα τι να κανω.

Και ξαφνικά αναστηθηκε ο Λαζαρος κ τωρα κοντευει να φαει εμας!
Ειναι ζωηρος και γενικα φαινεται καλα. Παντως καλου κακου θα τον παω στο γιατρο, γιατι σαν να εχει προβληματακι με την αναπνοη του

Προφανως ηταν απο το σοκ της μεταφορας κ την αλλαγη περιβαλλοντος (πως να μην παθει σοκ βεβαια το πουλι, αφου με πετυχε οταν τον αγορασα το STAR κ μας τραβουσε με την καμερα😱)
 

Συνημμένα

  • ______003.webp
    ______003.webp
    24,4 KB · Προβολές: 88
  • ______004.webp
    ______004.webp
    9,8 KB · Προβολές: 94
  • ______018.webp
    ______018.webp
    37,7 KB · Προβολές: 80
Να σου ζήσει! Και να το προσέχεις σαν τα μάτια σου! Και που σαι; Να πεις στην μαμά να κλείνει τις μπαλκονόπορτες! 😛

Πάντως λογικό ήταν τα στρεσσαριστεί το πουλάκι! Αυτοι οι παπαράτσι το έχουν παρακάνει τώρα τελευταία!

Και του όνομα αυτού; 😕
 
Γεωργία παρασύρθηκες κι εσυ απο την παπαγαλοτρέλα μας;
Κούκλος ειναι ο Άγγλος. Και το όνομα του; Μηπως prince Charles? lol
Να σου ζήσει!
 
εχετε αρχησει να με ψηνετε και εμενα για καμια εγγλεζα... Ειναι πολυ ωραιος. Για ονομα θα ελεγα. Λαζαρος...
 
Γεωργία παρασύρθηκες κι εσυ απο την παπαγαλοτρέλα μας;

Η παπαγαλοτρελα ειναι παιδικο καταλοιπο Μυριαμ!
Φυσικα κι εγω οταν ημουν παιδακι ειχα 2 παπαγαλακια (το πιο ευκολο κ καταλληλο πετ για παιδια)
Και τωρα ηρθε η ωρα να ξαναπαρω φαινεται... Ποιοι με παρεσυραν το ξερουν... 😉
 
Ε τοτε βρε κοριτσια να τον πουμε Jude Law! 😛
 

Συνημμένα

  • jude_law_1.webp
    jude_law_1.webp
    22 KB · Προβολές: 48
Μπααα.. Δεν μου αρέσει πολύ ο Λο.. Εγώ από έτσι ψηφίζω George (George Clooney)!
:D
 
Kουκλος ο μικρος σου Γεωργια! Να τον χαιρεσαι!

Και εχει πολυ εντυπωσιακο κεφαλι... 😀
 
Πολύ όμορφο το παπαγαλακι σου Γεωργια. τι θα έλεγες για το Άρθουρ; κλασσικο αγγλικο όνομα ή αλλιως αρθούρο.
 
Να το χαιρεσαι το νεο σου φιλαρακι Γιωργια! 🙂
 
Κουκλακι! Επιτελους κι εγω σημερα ειδα σε πετ ενα κλουβι μονο με τετοια! Και ηταν ενα αρσενικο γαλαζιο και το μεγεθος του ηταν σχεδον σαν κοκατιλ! Τρελαθηκα... Ξερω οτι αυτα ειναι μεγαλουτσικα αλλα αυτο παραηταν! Αλλα ηταν νομιζω και αρρωστο.. Οποτε δεν το σκεφτομαι για αγορα😕
 
Είναι ένας κούκλος! 😛 Να τον χαίρεσαι Γωγούλα. Εγω προτείνω το όνομα Ναπολέων (έτσι έλεγα το πρώτο μου παπαγαλάκι το οποίο έχει ''φύγει'' εδω και πολλά χρόνια). Νομίζω ότι του ταιριάζει.😛
 
Να σου ζησει ο παπαγαλος γεωργια μου. Του ταιριαζει το ονομα"Κόμης".
 
Back
Top