Γενικά Ο Αλεξανδρινος κούκλος ήρθε

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης arisvoug
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

arisvoug

PB Member
Εγγραφή
19 Μαϊ 2008
Μηνύματα
162
Πόλη
Σάμος
Καλησπέρα σε όλους!
Επιτέλους μετά απο πολύ καιρό ψαξίματος και ερωτήσεων πήρα ένα Αλεξανδρινό παπαγάλο ο οποιός είναι πανέμορφος(δέν υπερβάλο καθόλου)...Βέβαια δέν θα έφτανε ποτέ σε εμαίνα χωρίς την βοήθεια της Ιωάννας(melagio80)που την χιλιοευχαριστώ ξανά!
Σήμερα ή αύριο θα ανεβάσω φοτογραφίες του\της μικρού\ής(θα μάθω την επόμενη εβδομάδα τί ακριβός είναι με test dna)...
Και μέτα απο μία μέρα ξεκούρασεις του παπαγάλου, σήμερα φένετε χαρούμενος τρώει(χθές δέν έβαλε μπουκιά στο στόμα του μόνο νερό έπεινε)και λέω σήμερα σιγά-σιγά να προσπαθήσω να τον πιάσω ή να τον ταίσω με το χέρι μου...
Χθές ήταν λίγο επιθετικός όταν πήγα να τον βάλω στο καινούργιο του κλουβί όμως είναι κατανοίτο...
Τέλος με τον άλλο παπαγάλο μου δέν φένετε να έχει κάποιο ιδιέτερο πρόβλημα γιατί σήμερα είχε εξερετική μέρα και τους έβγαλα λίγο στο μπαλκόνι και η αποσταση τους είναι γίρο στο 1 μέτρο και δέν φόναζε το ένα στο άλλο...
Το βραδάκι θα σας πώ πολά περισσότερα... 😀😎:)
 
να τον χαίρεσαι να περάσετε όμορφα και περιμένουμε φωτογραφίες
 
ΠΟυ ειναι ο κούκλος/α;ΝΑ σου ζήσει φίλε και μπραβο και στην ιωαννα που σε βοηθησε!
Γιατι θέλεις να κανεις τεστ?σκεφτεσαι αναπαραγωγη;οι αλξανδρινοι εχουν διαφορα φυλου η οποία φαίνεται... Δηλαδη σε λιγο καιρο θα αρχησεις να βλεπεις διαφορα...
Κρατα μια αποσταση ασφαλειας.. Τα μικροβια υπάρχουν στον αερα και η αποσταση του ενος μετρου δεν εινια μεγαλη... Εδω λεμε να τα εχουμε σε διαφορετικο δωμάτιοπ κατα τη διαρκεια της καραντίνας...
 
Kαλορίζικος ο Αλεξανδρινός κούκλος σου Άρη! Μπράβο και στην Ιωάννα που μεσολάβησε! Εύχομαι να προσαρμοστεί εύκολα και γρήγορα, να σε συνηθίσει και να περνάτε γιά πολλά χρόνια όμορφα! Περιμένουμε φωτογραφίες!
 
1000 Ευχαριστώ όλους σας για τα καλά σας λόγια!Φωτογραφίες μόλις ανέβασα στο album μου!
 
Kαλοριζικο το φιλαρακι σου, και αλλο ενα μπραβο στην Ιωαννα για την αγαπη της και το ενδιαφερον της.
 
να το χαιρεσαι το καινουριο σου φιλο! Οντως εινια εκπληκτικα πουλια με πολλες δυνατοτητες! Ενα μεγαλο μπραβο και στην Ιωαννα!
 
Καλοριζικο Αρη!
Μπραβο και στην ευγενικη πραξη της φιλης Ιωαννας!
 
Να σου ζησει Αρη, περιμενουμε φωτογραφιες :D
Μπραβο Ιωαννα για την επιλογη σου :)
 
Back
Top