Γενικά Ο Κούλης το καναρίνι μου

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης toykaki
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

toykaki

PB New Member
Εγγραφή
12 Μαρ 2014
Μηνύματα
268
Πόλη
Αττική
Να παρουσιασω και εγω το κοινο μου καναρινακη, εν ονοματι Κουλης.φωτογραφιες εβαλα στα media, μετα απο ενα χρονο περιπου αποχης μου,ξαναπηρα πουλακι.. Δειχνει ευτιχσμενο, καθως απο την δευτερη μερα αρχισε το κελαιδημα. Ολα καλα δοξα τον θεο προς το παρων χαρουμενο κεφατο οπως κ εμεις που το ακουμε. Το επομενο μου θα ειναι θυληκο κατα πρωτιμηση σκουφατο η gloster καθως ριναι επιθυμια της κοπελας μου. Και αργοτερα στην εποχη τους να ζευγαρωσουν.

20161120_204821.webp
 
Ναι και εβαλα και αλλες 2.φωτο..sorry για την αναλυση, απλα. Κατεβασα τερμα την αναλυση στο κινητο για να μπορεσω να την ανεβασω 😉

Να πω οτι μου εκανε εντυπωση οτι και τα ποδαρακια του, εχουν λιγο μαυρο
 
Να τον χαίρεσαι! Είναι κούκλος!
**μόλις μπορέσεις... Αντικατέστησε τις πλαστικές πατηθρες σε ξύλινες για πιο φυσικό πάτημα αλλά και γιατί οι πλαστικές πατηθρες δημιουργούν προβλήματα στα ποδαράκια τους... Και αυτή την καρδιά βγαλτην και βάλε ένα σουπιοκοκαλο για να τρίβει το ράμφος του και να παίρνει ασβέστιο στον οργανισμό του.. Το οποίο θα πρέπει να υπάρχει μόνιμα στο κλουβί.. Να σου ζήσει.:)
 
Πολύ όμορφος να το χαίρεσαι! Εάν με την θηλυκιά gloster που μπορεί να πάρεις αργότερα θες να προβείς σε ζευγάρωμα μεταξύ τους, καλύτερα να μην το κάνεις γιατί δεν είναι σωστό να χαλάμε τις ράτσες. Καλύτερα να πάρεις μια ιδανική κοινή σύζυγο για τον φιλαράκο σου και να γεμίσετε πανέμορφα μικρά καναρινάκια!
 
Σας ευατιστω και παλι. Οσο αφορα αυτο για τις.ρατσες, ναι το διαβασα εδω και σε. Αλλα θεματα, απλα μου αρεσε το gloster ετσι στρουμπουλο. Οπως και το σκοφατο. Αν και δεν ξερω τις πιθανοτητες να βγει το πουλι σκουφατο.σιγουρα θα υπαρχουν κοινα θυληκα σκουφατα
 
Ειναι πολυ ομορφος ο φιλαρακος σου.
Ευχομαι να βρεις και μια θηλυκια σκουφατη να τα κανεις ζευγαρακι.
Καλο διαβασμα και καλους απογονους :D
 
Σας ευατιστω και παλι. Οσο αφορα αυτο για τις.ρατσες, ναι το διαβασα εδω και σε. Αλλα θεματα, απλα μου αρεσε το gloster ετσι στρουμπουλο. Οπως και το σκοφατο. Αν και δεν ξερω τις πιθανοτητες να βγει το πουλι σκουφατο.σιγουρα θα υπαρχουν κοινα θυληκα σκουφατα
Φυσικά και υπάρχουν και κοινές θηλυκές σκουφάτες! Απλά να ξέρεις ότι ποτέ δεν πρέπει να ζευγαρώνεις δύο πουλιά με σκουφί, μόνο ο ένας γονέας θα πρέπει να είναι σκουφάτος. Εάν σου αρέσουν τα gloster, μπορείς να πάρεις ένα ζευγάρι και να ζευγαρώσεις εκείνα. Και εγώ με κοινά ξεκίνησα και τώρα έχω ένα ζευγάρι gloster!
 
Ριναι ομορφα ρτσι οπως ειναι και παχουλα. Οσο για το σκουφατο που ειναι το πιο εφικτο ενδεχμενο ναι το ξερω διαβασα οτι μονο ο ενας γονεας πρεπει για αυτο και λεω η θυληκια να ειναι
 
Back
Top