Γενικά Ο Κωστάκης μου (african grey)

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης styliani
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

styliani

PB New Member
Εγγραφή
10 Ιαν 2009
Μηνύματα
59
Πόλη
Αθήνα
Ο Κωστάκης μου είναι 9 χρονών, μιλάει πολύ και κάνει διαρκώς διαβολιές! Κάθε μέρα κάτι καινούριο θα μας σερβίρει! Τον προσέχουμε σαν μωρό κι αυτός μας ξετρελαίνει με τα λόγια και τις κινήσεις του. Είναι πλήρως εξημερωμένος, παιχνιδιάρης, πονηρός και ζημιάρης. Είναι επίσης πολύ λιχούδης, γι' αυτό όταν τρώμε κάτι που δεν πρέπει να φάει, πηγαίνουμε αλλού, για να μη μας βλέπει.
Δείτε το άλμπουμ του στο προφίλ μου! Θα προσθέσω κι άλλες φωτογραφίες του! Όταν τον φωτογραφίζω ποζάρει σαν μοντέλο!
 

Συνημμένα

  • Εικόνα(5).webp
    Εικόνα(5).webp
    37,2 KB · Προβολές: 100
  • Εικόνα(38).webp
    Εικόνα(38).webp
    41 KB · Προβολές: 103
Τον αποκτήσαμε τριών χρονών από pet shop. Ήταν έρωτας κεραυνοβόλος, αυτός μας επέλεξε τελικά! Αλλά το τέρας αγαπά πιο πολύ τον άντρα μου, παρόλο που εγώ του έχω μεγαλύτερη αδυναμία!
 
μουτρο φαινεται και αυτος.. Μπραβο ναστε καλα να τον χαιρεστε
τουχετε κοψει τα φτερα η τον εχετε ελευθερο να πετα;
 
Ελαφρό ψαλίδισμα, για να αποφύγουμε ατυχήματα. Είναι ελεύθερος (με επίβλεψη πάντα) σε κουζίνα, καθιστικό. Προσέχω να μην έχω τίποτε επικίνδυνο σ' αυτούς τους χώρους, καθαρίζω με οικολογικά καθαριστικά.
 
Κουκλί και μεγάλη φάτσα!
Να τον χαίρεστε και να σας χαίρεται κι εκείνος!
 
Koυκλάκι είναι, να το χαίρεσαι! Τι άλλο κάνει; Εδώ θα περιγράψεις ή στην εκπαίδευση παπαγάλων με τίτλο: Πώς είναι η καθημερινότητα του παπαγάλου σας, που γράψαμε κι'εμείς;
 
Φάτσα δεν λές τίποτε. Στο κατάστημα που τον είχαν, όταν έκλεινε ο ιδιοκτήτης, ο Κωστάκης έβγαινε από το κλουβί του και άνοιγε τα κλουβιά των άλλων πουλιών!
 
  • Like
Αντιδράσεις: johnny
Φάτσα δεν λές τίποτε. Στο κατάστημα που τον είχαν, όταν έκλεινε ο ιδιοκτήτης, ο Κωστάκης έβγαινε από το κλουβί του και άνοιγε τα κλουβιά των άλλων πουλιών!
😀! Αυτά είναι! Και μόνο την εικόνα να φανταστώ δεν θέλω τίποτα άλλο!:D
 
να τον χαιρεσαι... Ειναι κουκλος, αυτα τα πουλια την εχουν τη ζαβολια στο αιμα τους...
 
Aπλά ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟΣ! Να σου ζήσει και να τον χαίρεσαι.. ΠΡΟΣΟΧΗ στους κινδύνους της κουζίνας...
 
Back
Top