Γενικά Ο ΛΟΡΟ που είναι από τον Αμαζόνιο και πολύ φωνακλάς

Κούκλος να τον χαίρεσαι!
Λέγεται Red - lored Amazon ή loro cariamarillo ελπίζω να μην κάνω λάθος 😉
Είναι απόλυτα εξημερωμένος Γιάννη; Για πες μας τα κατορθώματά του :)
 
  • Like
Αντιδράσεις: Marco
Είναι απόλυτα εξημερωμένος, βγαίνει από το κλουβί πολλές φορές και τραγουδάει το τραγούδι του Αλκίνοου Ιωαννίδη, το "Δεν μπορώ". Ρουφάει καφέ και όταν χτυπαέι το τηλ. Φυσικά απαντάει, λέγεται. Γελάει όταν γελάμε και όταν έχει τα νεύρα του ειδικά το πρωί δεν τον πλησιάζεις.
 
Να τον χαίρεσαι! Νομίζω πως το να γράφουμε με κεφαλαία απαγορεύεται; Αν κάνω λάθος ας με διορθώσουν.
 
έχει χαρτία απο brazil τώρα τι να πω αν μπορείτε να με βοηθήσετε...
 
Τι χαρτια ειχε δηλαδη; Μπορεις να τα ανεβασεις; Επισης τι ειδους βοηθεια ζητας, σε ποιο θεμα;
 
Τα χαρτιά είναι που έχει έρθει νόμιμα εδώ και γράφει για το φύλλο απλά τα έχει ο πεθερός μου θα του τα ζητήσω αν είναι να το ανεβάσω.
Βοήθεια γενικά όποιος γνωρίζει κάποια θέματα ποιο εξειδικευμένα σε διατροφή υγιεινή κλπ γιατί εγώ κάνα χρόνο έχω αρχίσει και ασχολούμαι με τον λορακο!
 
Θα ηθελα πολυ να τα δω τα χαρτια, πραγματικα μου κανει μεγαλη εντυπωση να εκαναν DNA εξεταση φυλου σε παπαγαλο στη βραζιλια πριν 20 χρονια που δεν ειχε ανακαλυφθει ακομη η εξεταση DNA.

Σχετικα με τη διατροφη κανε μια Αναζήτηση με λεξεις κλειδια σχετικα με οτι σε απασχολει, θα βρεις πολλα υπαρχοντα θεματα. Αν παρολα αυτα δεν καλυφθεις ανοιξε εσυ ενα νεο θεμα στη διατροφη παπαγαλων και περιεγραψε μας την διατροφη που του κανετε 20 χρονια και ρωτα οτι αλλο θελεις. Κι οποιος γνωριζει θα σου απαντησει. 😉
 
Να τον χαίρεσαι τον κύκλο σου καλέ! Φτου φτου φτου φτου σκόρδα! :D
 
λάθος δικό μου χαρτιά μεταφοράς και αγοράς υπάρχουν! Το φύλο το είπε γιατρός εδώ στην Ελλάδα που τον είχαν πάει λόγο αλλαγής Περιβάλλοντος και έτρεχε η μύτη φτέρνισμα και βραχνάδα φυσικά και αυτός με επιφύλαξη γιατί ήθελε όντως ειδικές εξετάσεις!
Σας τα μεταφέρω όπως μου τα λένε!
Δεν είμαι γνώστης πολύ τώρα ασχολούμαι που τον τελευταίο χρόνο μπήκα σε αυτό το σπίτι!
Όποτε μην με παρεξηγείτε αν δεν δίνω ακριβείς απαντήσεις!
Θα ανοίξω θέμα για την διατροφή αναλυτικά τι τρώγει και τι του αρέσει πολύ!
 
Back
Top