Γενικά Ο Λινκ (ringneck) δεν μιλάει

Άγγελε, αν εννοείς πως δεν ''μιλάει'' (κάνει ήχους συμμετοχής κτλ) ίσως φταίει το ότι η μέρα μίκρυνε πολύ, παρότι ο καιρός δεν θεωρείται ''κακός'' βρέχει κάθε τόσο και γενικά ''χειμώνιασε''.
Εάν η φυσική και η ψυχολογική του κατάσταση είναι καλή,
πιστεύω πως δεν υπάρχει άλλος λόγος που έχει σταματήσει την ''παρλαπιπίαση'' 😁
 
Φιλε τα ρινκνεκακια σου βατεβοντ αυτη την εποχη ; γιατι με τα δικα μου εχω ενα θεμα...
Καλημέρα. Ακόμη τίποτα. Ενώ συνέχεια ταίζουν το ένα το άλλο δεν έχω δει ποτέ τον Λινκ από επάνω. Αντιθέτως η Ίνα παίρνει καθημερινά θέση ζευγαρόματος...
[automerge]1608708323[/automerge]
Μιλούσε παλιότερα και σταμάτησε?
Ήταν χιουμοριστικό το ποστ αλλά γενικά μόνο το γεια έχει μάθει να λέει. Δυστυχώς τον έμαθα πρώτα να σφυρίζει και από ότι είχα δει εδω αν μάθουν το σφύριγμα δύσκολα μιλάνε μετά
[automerge]1608708534[/automerge]
Άγγελε, αν εννοείς πως δεν ''μιλάει'' (κάνει ήχους συμμετοχής κτλ) ίσως φταίει το ότι η μέρα μίκρυνε πολύ, παρότι ο καιρός δεν θεωρείται ''κακός'' βρέχει κάθε τόσο και γενικά ''χειμώνιασε''.
Εάν η φυσική και η ψυχολογική του κατάσταση είναι καλή,
πιστεύω πως δεν υπάρχει άλλος λόγος που έχει σταματήσει την ''παρλαπιπίαση'' 😁

Έχουν ξεσαλώσει και τα δύο. Κράζει μια ο ένας μια ο άλλος, με ρυθμό ή και ταυτόχρονα... Επίσης ο Λινκ σφυρίζει όλη την ημέρα και η Ίνα κάνει μια ρυθμική κραυγή. Τώρα ειδικά που είμαι σε αναστολή και είναι συνέχεια έξω είναι η καλύτερη τους. Όταν κράζουν... κράζω κι εγώ. Το έχουν βρει σαν παιχνίδι. Έχω ακούσει και παιδί στην γειτονιά να κράζει από κάτω και μόλις του είπα έλα μέσα να τους τα πεις από κοντά ντράπηκε και έφυγε χα χα
 
Εγω σε πολυκατοικια με 35 διαμερισματα με 6 ρινκνεκ δεν εχω θεμα. Μονο που ειναι αντικοινωνικα αν δουν αλλο ανθρωπο κανουν μια φασαρια σα να εχεις βαλει το αυτι σου δυπλα στο ηχειο!
 
Εγω σε πολυκατοικια με 35 διαμερισματα με 6 ρινκνεκ δεν εχω θεμα. Μονο που ειναι αντικοινωνικα αν δουν αλλο ανθρωπο κανουν μια φασαρια σα να εχεις βαλει το αυτι σου δυπλα στο ηχειο!

Εμένα το αντίθετο πρόβλημα έχουν. Αν είναι μόνα τους χωρίς να είναι στο σπίτι κάποιος είναι αθόρυβα. Αν τα έχω ελεύθερα και πάω στην κουζίνα η γενικά χαθώ από το οπτικό τους πεδίο κάνουν φασαρία μέχρι να γυρίσω η μέχρι να έρθουν σε εμένα. Αν πάλι έρθει κόσμος στο σπίτι δεν ακούγεται το παραμικρό αντιθέτως εάν τα έχω ελεύθερα θα έρθουν πάνω μου και δε λιγότερο από 5 λεπτά θα πάνε κάνω στους καλεσμένους.
 
Back
Top