Γενικά Ο Μάρκος (cockatiel) μίλησε

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης tilathan
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

tilathan

PB New Member
Εγγραφή
9 Νοε 2008
Μηνύματα
81
Πόλη
Θεσσαλονίκη
Δεν ξέρω γιατί μου είχε περάσει ότι θα είναι πολύ δύσκολο να μιλήσει το cockatiel μου; Ισως απο αυτά που είχα διαβάσει.. Το μόνο που έκανα είναι να τον φροντίζω και να ασχολούμαι μαζί του όσο περισσότερο μπορώ, ανάλογα με το χρόνο μου πάντα...

Έχει γίνει ένας απίστευτος πολυλογάς.. λέει πάρα πολλά τα οποία δεν καταλαβαίνω τι είναι αλλα είναι λέξεις.. Μόνο το όνομα του μπόρεσα να ξεχωρίσω προς το παρόν..
Να είστε επιεικής πάντως.. μωρό είναι ακόμα... λογικό είναι να μην τα λέει καθαρα..

Το θέμα είναι ότι μιλάει και μέρα με τη μέρα γίνεται καλύτερος

Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.

υ. Γ.
Παράλληλα μαθαίνουμε σε σκοπό (σφύριγμα) την "παξιμαδοκλέφτρα".
 
... Μπραβο σας! Ο ζαζου που τον εδωσα σε πετ μιλαει λεει "τινα" και "ζηνα" που ειναι τα δυο σκυλακια του μαγαζιου και καθε πρωι κανει το συναργεμο...
 
Κουκλος ο Μαρκος! Να τον χαιρεσαι! Το ζορι ηταν να αρχισει να μιλαει τωρα ποιος τον πιανει!
 
Να σου ζησει Τηλεμαχε! Εγω καταλαβαινω να λεει και:<πως σ'αγαπαω>
Συγκεκριμενα, στο 26' λεει... Μαρκο ελα (δινει φιλακια 4η'5 φορες)και στο 28'-29' λεει < πως σ' αγαπαω! >:D
 
καταλαβαινω να λεει και:<πως σ'αγαπαω>

Ναι θα μπορουσε!
Επισης πρεπει να θαυμασουμε για αλλη μια φορα τη σκηνοθεσια των βιντεο-υπερπαραγωγων του Τηλεμαχου:D με τιτλους, σχολια και τα παντα!
 
Σας ευχαριστούμε όλους και εγώ και ο Μάρκος για τα καλά σας λόγια.. είμαι πολύ χαρούμενος που φαίνεται ότι ο Μάρκος είναι ευτυχισμένος.
Δεν περίμενα τέτοια πρόοδο σε τόσο λίγο καιρό παρόλο που είναι μικρός.. από τις 9/11/08 τον έχω.. Ούτε τρεις μήνες δεν έκλεισαν.. Νομίζω ότι τον έχω χρόνια!
 
Back
Top