Γενικά Ο Μητσάκος ο ταξιδιάρης

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης didi90
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

didi90

PB New Member
Εγγραφή
14 Ιαν 2019
Μηνύματα
4
Γεια σας και πάλι! Αυτή τη φορά για να σας γνωρίσω το λοβακι μου,τον Μητσο.
... Είχα πάει για δουλειά στη Κύπρο και τον πρώτο μήνα όλα πήγαιναν καλά. Σιγά σιγά όμως μιας κ ήμουν τελείως μόνη άρχισα να πέφτω ψυχολογικά,ώσπου μια όμορφη κ ζέστη μέρα, μετά απο 3,5 μηνες, κατά τις 7 το πρωί άκουσα έναν πολύ περίεργο ήχο-σαν κραυγές, σαν κάποιο μηχάνημα; δεν κατάλαβα. Ανέβηκα να δω τι είναι αυτό που με ξύπνησε και τον είδα εκεί στη σκάλα να κάθεται πανέμορφος κ πολύ τρομαγμένος... Προσπάθησα να τον πιάσω αλλά δεν τα κατάφερα, πέταξε κ μπήκε στο δωμάτιο, ε και σκέφτηκα πάω να πάρω ένα κλουβί και φαγητό μέχρι να δω τι θα κάνουμε. Τον κυνήγησα λίγο στο δωμάτιο αλλά ήταν εξαντλημένος (δεν πέταξε καν) κ έτσι κατάφερα κ τον έπιασα, τον έβαλα στο κλουβί του, εκείνος έφαγε παρά πολύ κ μετά κοιμήθηκε κ όλη μέρα μετά ξυπνούσε έτρωγε κ ξανακοιμόταν. Δεν είχε δαχτυλίδι όμως.. Δεν ήξερα από που ήρθε, πως ήρθε, πως και ποτε μπήκε στο σπίτι, αλλά αποφάσισα να τον κρατήσω... Από τη δεύτερη μέρα και μετά άρχισε να φωνάζει, να τραγουδάει, να με κοιτάει κ έτσι ήταν η παρέα μου,το παιδί μου,τα πάντα :) Μου έφερε κ τύχη, γνώρισα μετά από λίγο το αγόρι μου. Αποφασίσαμε να γυρίσουμε Ελλάδα (εγώ Αθήνα κ εκείνος Λάρισα)... Είχα λίγα προβλήματα με τα χαρτιά και το κλουβί μεταφορας του Μητσακου γιατί κανεις δεν μου εξηγούσε τι ακριβως ζητάει, αλλά δεν γινόταν να τα παρατήσω, στο αεροδρόμιο έπρεπε να τον αφήσω να τον πάνε στο χώρο για τα κατοικίδια και με είχε φάει το άγχος. Με φωνάζουν κάποια στιγμή και μου λένε ότι το αεροπλάνο δεν έχει εξαερισμό στον χώρο αποσκευών όποτε δεν μπορούν να τον πάρουν και με ρωτάνε αν θέλω να περιμένω τη πρωινή πτήση που επιτρέπουν τα κατοικίδια ή να τον αφήσω και να φύγω;! Αν είναι δυνατόν! Είπα θα κάτσω εδώ, αν χρειαστεί θα κοιμηθώ εδώ σε ένα κάθισμα αλλά δεν υπάρχει περίπτωση να φύγω χωρίς το πουλί.. Τελικά μίλησαν με τον κυβερνήτη κ ευτυχώς, να’ναι καλά ο άνθρωπος! Με άφησε να τον πάρω μαζί μου στη καμπίνα... Τον είχαν στη φυσούνα ακριβώς μπροστά από την πόρτα του αεροπλάνου και χάρηκα τόσο πολύ που τον είδα, λες κ είχαν περάσει εβδομάδες ένιωθα. Φτάσαμε Αθήνα τελικά τέλεια, πήραμε καινούριο κλουβί και παιχνίδιααα και καθρέφτη που τον λατρεύει. Σε λίγο μόλις βεβαιωθώ ότι είναι όντως άντρας θα του πάρω κ ζευγάρι γιατί 2 χρόνια είχε μόνο εμένα και πιο πριν δεν έχω ιδέα,όποτε είναι πολύ κρίμα να βασανίζεται έτσι μόνος του. Και μετααα θα πάει κ σε άλλο σπίτι γιατί θα μετακομίσουμε στη Λάρισα.. Ε και εκεί πλέον θα είναι ο τελικός του προορισμός, εκτός απροόπτου πάντα 😜 Δεν ήξερα να τον φροντίζω, δεν είχα ποτέ πουλί και ούτε ήθελα να πάρω.. Τώρα όμως τον έχω ερωτευτεί, διαβάζω συνέχεια για το είδος του και τι χρειάζεται (και δεν με πειράζει καθόλου που είναι άγριος κ δεν μπορω να τον πλησιάσω),θέλω να του πάρω ζευγάρι για να μη βασανίζεται και αργότερα σκέφτομαι να πάρω κ ένα κοκατιλ,έχω ξετρελαθει 🙃
Αυτή λοιπόν είναι η ιστορία μας, συγνώμη αν σας κούρασα, προσπαθησα να παραλείψω πολλά! Βάζω κ φωτογραφίες να δείτε το παιδί μου, εκεί που τον βρήκα και πως ήταν μετά που έβγαινε βόλτες
 

Συνημμένα

  • CD5CF461-07DC-4C7A-A819-49DFFB5993C4.webp
    CD5CF461-07DC-4C7A-A819-49DFFB5993C4.webp
    23,5 KB · Προβολές: 25
  • 94030DE6-7A08-4E17-8DC6-B6B974784F3B.webp
    94030DE6-7A08-4E17-8DC6-B6B974784F3B.webp
    32,8 KB · Προβολές: 25
  • 4ACC8A03-83C3-422F-B5EB-C47118E1E180.webp
    4ACC8A03-83C3-422F-B5EB-C47118E1E180.webp
    38,6 KB · Προβολές: 25
  • 26F92088-0382-4B86-A31F-D398D0CC9789.webp
    26F92088-0382-4B86-A31F-D398D0CC9789.webp
    135,3 KB · Προβολές: 26
  • C3070CF8-F4ED-4233-941C-E11B6314600A.webp
    C3070CF8-F4ED-4233-941C-E11B6314600A.webp
    143,8 KB · Προβολές: 26
Να τον χαίρεσαι τον Μητσάκο σου, είναι πολύ όμορφη η ιστορία της γνωριμία σας.
είναι πολύ κρίμα να βασανίζεται έτσι μόνος του
Δεν υπάρχει πρόβλημα να είναι μόνος του, έτσι μάλιστα έχεις περισσότερες πιθανότητες να αναπτύξεις την μεταξύ σας σχέση, αν αφιερώνεις αρκετό χρόνο καθημερινά.
είναι άγριος
Αν μπαίνει και βγαίνει από το κλουβί μόνος του μάλλον δεν είναι και τόσο άγριος, στις φωτογραφίες φαίνεται κούκλος.
 
Υπέροχη και μεγάλη ιστορία σας! Ήταν γραφτό σας να συναντηθείτε! Σε ευχαριστούμε πολύ που την μοιράστηκες μαζί μας! Το καλύτερο φτερωτό φιλαράκι! Κούκλος είναι! 🙂
 
Ομορφη η ιστορία σας τυχερός και ο Μητσάκος αλλά κι εσύ.
Περιμένουμε να τον γνωρίσουμε ακόμα καλύτερα, μέσα από τις ιστορίες και τις φωτογραφίες σας.
 
Να τον χαίρεσαι τον Μητσάκο σου, είναι πολύ όμορφη η ιστορία της γνωριμία σας.

Δεν υπάρχει πρόβλημα να είναι μόνος του, έτσι μάλιστα έχεις περισσότερες πιθανότητες να αναπτύξεις την μεταξύ σας σχέση, αν αφιερώνεις αρκετό χρόνο καθημερινά.

Αν μπαίνει και βγαίνει από το κλουβί μόνος του μάλλον δεν είναι και τόσο άγριος, στις φωτογραφίες φαίνεται κούκλος.
Σε ευχαριστώ πολύ για τις συμβουλές σου! Προσπαθώ να τον πλησιάσω ναι, διαβάζω συνέχεια πως πρέπει να γίνει. :) απλά παντού λένε ότι μόνα τους δεν είναι ευτυχισμένα κ έτσι κ άλλος χαρά μου θα είναι κ εμένα να γίνουν 2 και 3. Όσο για το ότι μπαινοβγαίνει μόνος του ναι, του αφήνω τη πορτούλα ανοιχτή κ απομακρύνομαι κ βγαίνει κ όποτε πεινάσει μπαίνει κ τον κλείνω, μόνο έτσι προς το παρόν συνεννοούμαστε 😜
 
Πολυ ομορφη ιστορια! Μπραβο σου παου καταφερες και τον εφρες μαζι σου!
Το καθρεφτακι αφαιρεσε το δε χρειαζεται και δε τους κανει καλο!
Κάπου είχα δει και εγώ ότι δεν είναι καλό, απλά του το πήρα γιατί όταν έβγαινε από το κλουβί και στα δυο σπίτια πάντα πήγαινε όπου είχε καθρέφτη και καθόταν με τις ώρες, ακόμα κ τώρα που έχει δικό του όταν βγει δεν πάει πουθενά αλλού,έτσι κατάλαβα ότι του αρέσει μάλλον
[automerge]1547802490[/automerge]
Πάρε λίγο μιλλετ και δελέασέ τον να ανέβει στο δάχτυλό σου σιγά σιγά...
Τέλεια θα το δοκιμάσω, ευχαριστώ πολύ!
[automerge]1547802665[/automerge]
Σας ευχαριστώ πολύ όλους για τα όμορφα λόγια σας και που αφιερώσατε χρόνο να διαβάσετε την ιστορία μου! Να είστε όλοι καλά και θα τα ξαναπούμε κάπου εδώ μέσα 😉
 
Back
Top