Γενικά Ο Μικυ είναι Μίκα!

Magdalena1

PB Member
Εγγραφή
7 Αυγ 2008
Μηνύματα
295
Πόλη
Αθήνα
Πριν λίγες μέρες, στις παρουσιάσεις πουλιών ανέβασα φωτο του καινούργιου μου καναρινιού του Μίκυ...
Σήμερα που πήγα να του αλλαξω το φαγάκι του απ την αυγοθήκη...ω του θαύματος μεσα στο υπόλοιπο του πεπονιού βρήκα...;
ενα αυγο!:D
Τρελάθηκα γιατους δυο εξης λόγους.
1)Μου γύρισε ο πετσοπας το καναρινακι, φυσηξε την κοιλιτσα και ειμαι σίγουρη οτι είδαμε αρσενικο... Και αντιστοιχα ενα αλλο θηλυκο. Για να σιγουρευτω τι αγοραζω...
2)Ο μικυ-κα, τραγουδάει καταπληκτικά, αλλάζει φωνές και γενικως ακουγεται σαν καρδερίνα, εν αντιθέσει με τον κιτσο που δεν τα παει και τοσο καλα σ αυτο... Και βεβαια ασταματητα...
Τι να πω; Μικα λοιπόν... Μας γέλασε η άτιμη😛
 
:D Aντε καλα γεννητουρια την Ανοιξη! Να γινει και ο Κιτσος πατερας!
 
Mπωρει να καιγωταν απο την πύρωση (καραπυρομένο) και τραγούδαγε καλα. Τωρα ξέρεις τι πρέπει να κάνεις έ?
 
... Μου γύρισε ο πετσοπας το καναρινακι, φυσηξε την κοιλιτσα και ειμαι σίγουρη οτι είδαμε αρσενικο... Και αντιστοιχα ενα αλλο θηλυκο. Για να σιγουρευτω τι αγοραζω...

Γωγώ, αν στο πέτ-σοπ δεν μπορούν να ξεχωρίσουν ένα θηλυκό σε αναπαραγωγικό "οίστρο"
απο ένα αρσενικό πουλάκι, να είσαι επιφυλακτική και για τις υπόλοιπες απαντήσεις που
σου δίνουν.😛

Να την χαίρε σε λοιπόν, και με πολλά αυγά την κατάλληλη εποχή. 😉
 
Χα! Κ εγω ετσι την πατησα! Μου εφερε ο καλος μου ενα πουλακι περισυ που ηταν -υποτειθεται- αρσενικο... Ελα που δεν ηταν τελικα! Τωρα ειναι η Luna μου! Να σου ζησει να τη χαιρεσαι και με το καλο σε κανα 7μηνο μανουλα!
 
Back
Top