Γενικά Ο Μπουμπλής μου (Indian Ringneck)

melagio80

PB Member
Εγγραφή
20 Οκτ 2008
Μηνύματα
1.993
Πόλη
Αθήνα
Ωραία! Τον πήρα το Μπουμπλάκο,θα ανεβάσω φωτογραφίες να τον δείτε!
 
ΝΑΤΟΣ!

Να ο Μπουμπλής μου! Ανέστη κοίτα τον σε σχέση με το κλουβί, είναι καλό έτσι;:D
 

Συνημμένα

  • DSC00029.webp
    DSC00029.webp
    31,7 KB · Προβολές: 169
  • μπου1.webp
    μπου1.webp
    11,7 KB · Προβολές: 174
  • μπου7.webp
    μπου7.webp
    19,7 KB · Προβολές: 116
πολυ ωραιος ο μπουμπλακος σου. Ειναι ακομα μικρος και το κλουβι του κανει μια χαρα. εχε υποψιν σου οτι θα φτασει 40 ποντους (με την ουρα) και αργοτερα θα χρειαστεις καποιο μεγαλυτερο. αποφυγε στρογγυλα κλουβια η αυτα που εχουν περικοκλαδες πανω σαν το δικο σου. τα ιδανικα ειναι τετραγωνα με ανοιγμα και απο πανω για να εχει stand οταν βγαινει το πουλι και οι μπαρες του κλουβιου να ειναι οριζοντιες για να σκαρφαλωνει (οπως το κλουβι που εχεις τωρα)! Να σου ζησει το πουλακι σου!
 
Σ'ευχαριστω πολυ!
Σιγουρα θα του παρω καποιο αλλο που να ανοιγει απο πανω,θελω να τον βγαζω εξω οταν συνηθησει!
 
Γλυκύτατος ο μπουμπλάκος σου, να τον χαίρεσαι, ευχαριστούμε που τον μοιράστηκες μαζί μας!
 
Πολυ ομορφος ειναι Ιωαννα!:D Να τον χαιρεσαι!

Το κλουβι φαινεται καλο ισως αργοτερα χρειαστεις ενα μεγαλυτερο οπως ειπες!
 
Να τον χαίρεσαι Ιωάννα! Κούκλος ο Μπουμπλής!
 
Nαι το κλουβι ειναι καλο...
Εγω τον δικο μου που ειναι λιγο μεγαλυτεροσ τον εχω σε μεγαλυτερο αλλα και το δικο σου ειναι πολυ καλο... Εχω ομως μια απορια... Τα καγκελα του κλουβιου ειναι σιδερενια η πλαστικα. Γιατι αν ειναι πλαστικα μπορει με το ραμφος του να τα σπασει πολυ ευκολα... (σε ρωταω επειδη εχω ενα παρομιο για τα Budgies μου)

Παντως ειναι πανεμορφος... Να τον χαιρεσαι...
 
Poli oreos einai o Mpoumpilis sou! Na ton xerese...
Poso minon einai? Einai sigoura arseniko?
 
πανεμορφος... Προσεχε τον ομως γιατι αυτοι ειναι φοβεροι στο
πεταγμα.. Εχουν τασεις φυγης...
 
ιωαννα νομιζω οτι αυτο το αρθρο της αναστασιας θα σου φανει πολυ χρησιμο
https://community.petbirds.gr/threads/Εκπαίδευση-παπαγάλων-εξημέρωση.5707/ επειδη ειναι οι πρωτες ωρες με το πουλι και καλο θα ειναι να χτισεις απο πολυ νωρις μια καλη σχεση με τον ροτσα εεεεε με τον μπουμπλη ηθελα να πω!
 
Ο Μπουμπλης δεν φοραει δαχτυλιδι. Μου ειπαν οτι ειναι γυρω 8μηνων, γι'αυτο δεν εχει εμφανιστει στο λαιμο του το δαχτυλιδακι... Μου ειπαν οτι 99% ειναι αρσενικος!
 
Να σου ζήσει! Πολύ όμορφος είναι!
Να έχεις πολύ υπομονή κ θα τον κάνεις βούτηρο!
Οτι απορίες έχεις εδώ είμαστε να στις λύσουμε!
 
Σ'ευχαριστω πολυ!
Νομιζω οτι θα τα καταφερουμε... Κανουμε τα βηματα μας αλλα θα πρεπει να τον αφησω στον αδερφο μου για 2 μερες... ☹
 
Back
Top