Ο Μπου💙

christina07

PB Member
Εγγραφή
14 Απρ 2020
Μηνύματα
1.213
Πόλη
Κομοτηνή
Και επίσημα πλέον ο Μπου από φιλοξενούμενος έγινε μέλος της οικογένειας! Βρέθηκε σε πάρκινγκ στην Εγνατία με ένα απλό κολάρο,το τσιπάκι είναι από Βουλγαρία και δεν είχε στοιχεία. Ψάξαμε,κοινοποιήσαμε δίχως επιτυχία, οι ιδιοκτήτες δεν φάνηκαν! Αφού περιμέναμε κάποιο διάστημα,προχτές υπογράψαμε τα συμβόλαια και τον υιοθετήσαμε! Πρώτη φορά γίνομαι σκυλομανα και έχουμε πολλά να μάθουμε και ακόμα περισσότερα να ζήσουμε! 💙🐶
 

Συνημμένα

  • CEADAD90-46E3-43FB-81E3-23614C699E96.webp
    CEADAD90-46E3-43FB-81E3-23614C699E96.webp
    80,7 KB · Προβολές: 50
  • 1EBBA4BA-31B9-43A3-A48C-BB8DE41389C5.webp
    1EBBA4BA-31B9-43A3-A48C-BB8DE41389C5.webp
    89,4 KB · Προβολές: 49
Μπράβο για την κίνηση που κάνατε. Πολυ δυσκολη ράτσα για πρωτο σκυλι το πίνσερ.
Τι να κάνουμε όμως...
Στα πρωτα μου βήματα βοηθήθηκα πολυ βλέποντας τον dog whisperer (you tube) . Φοβερός ο Σίζαρ και δίνει πολυ έμφαση στο dog language.
Ότι χρειαστείτε ρωτήστε.
Ένα τελευταίο για να μην κουράζω. Η αγάπη που δίνουμε εμείς εν αγνοία μας θεωρείτε αδυναμία στην γλώσσα τους.
Καλώς ήρθατε στον μαγικό κόσμο των σκυλων.
 
@ianos είναι ημίαιμο, λογικά έχει και κάποια στοιχεία από εκεί ως προς την εμφάνιση αλλά η συμπεριφορά του είναι τελείως διαφορετική. Ο κτηνίατρος εκτίμησε πως είναι είναι 10 μηνών. Ευχαριστούμε πολύ
@PantelisTs Ευτυχώς είμαστε μεγαλωμένοι με σκυλια όποτε τα βασικά τα γνωρίζουμε,είναι ημίαιμο όποτε η εμφάνιση θυμίζει μόνο πινσερ από συμπεριφορά καμία σχέση με αυτά 😂 ευχαριστώ πολύ για τος συμβουλές θα το κοιτάξω!
@Tony Forpus Ευχαριστώ πολύ!
@chriss-lam Ευχαριστούμε πολύ 🥰
 
@Φοίβος ευχαριστούμε! Ναι γνωρίζει από σπίτι(η φιλοζωική βέβαια πιστεύει ότι τον μετέφεραν απο Βουλγαρία-Ελλάδα για εμπόριο,και το τσιπ του βουλγαρικο ήταν)δεν έχει πειράξει τίποτα,την τουαλέτα μας την κάνουμε πάντα έξω,ακόμα κι αν ξεχαστώ με τραβάει για να βγούμε.Είναι πολύ καλό σκυλάκι!

@ParrotletTwityZeta Ευχαριστώ πολύ!
 
Βλέποντας την δεύτερη φωτογραφία νομίζω πως ο Μπου σας επέλεξε για να ζήσει κοντά σας. Δείχνει ιδιαίτερα ξέγνοιαστος και ευχαριστημένος, σαν να βρήκε αυτό που έψαχνε. Εύχομαι πολλές όμορφες στιγμές!

Γλύκας είναι.. Να τον χαίρεσαι!
 
@ΜΑΡΙΑαα ευχαριστώ πολύ!

@ellf Ήταν άκρως συγκινητική η στιγμή που τον βρήκαμε,σαν να κατάλαβε πως ήρθε για να μείνει στην οικογένεια πριν καν το καταλάβουμε εμείς! Ευχαριστούμε παρα πολύ για τις όμορφες ευχές!
 
Βλέποντας την δεύτερη φωτογραφία νομίζω πως ο Μπου σας επέλεξε για να ζήσει κοντά σας
Βλέποντας τη δευτερη φωτογραφια φενεται ξεκάθαρα ένας alpha male. Ο λόγος που τον κάνει alpha είναι γτ κάθεται στο σημείο που δεν θα έπρεπε να κάθεται γτ εκεί είναι η θέση του πραγματικου ALPHA.
σαν να κατάλαβε πως ήρθε για να μείνει στην οικογένεια πριν καν το καταλάβουμε εμείς
Δυστυχώς στο μυαλό τους δεν είναι έτσι τα πραγματα. Απλά βρήκε μια αγέλη που τον δέχτηκε και απολαμβάνει τα προνομοια του alpha.
Γίνομαι κουραστικός το ξέρω. Από τον τρόπο που απαντάτε στα μυνήματα φενεται ότι δεν ψαχτηκατε καθόλου σε αυτά που σας είπα.
Ο λόγος που είναι γλυκυτατος είναι γτ ακόμα δεν έχει αισθανθεί alpha και παει συμφωνα με τα δρώμενα. Απλά μια μέρα θα θελήσει κάτι.
Το Ξαναλέω. Γίνομαι κουραστικός για να μην χρειαστεί να κάνετε τα λάθη που εγώ έκανα σαν πρωτάρης. Επίσης ότι σας λέω το έχω πληρώσει και το ξερω. Δεν το διάβασα σε ένα άρθρο.
Και πιστεψτε με. Δεν είναι καθόλου οικονομικοί οι εκπαιδευτές. Να ζητάτε γνώμες. Και... Πολυ μα πολυ μελέτη. Αν τα πτηνα θέλουν ένα κλικ μελέτης τα σκυλιά θέλουν 20.
Λυπάμαι που γίνομαι φορτικός. Καλη χρόνια με υγεία.
 
@PantelisTs δεν καταλαβαίνω που είναι το πρόβλημα,προς το παρόν δεν αντιμετωπίζουμε κάποιο πρόβλημα αν και είμαστε ήδη σε επαφή με εκπαιδευτή,αλλά και ο ίδιος είπε πως δεν υπάρχει πρόβλημα συμπεριφοράς,ακούει στην βασική υπακοή,στην βόλτα περπατά πάντα δίπλα μου,στο σπίτι είναι κύριος,ξερει ποτε του επιτρέπεται να κάνει κάτι και ποτε όχι,και ας μην ξεχνάμε ότι είναι ενας σκυλοσ που βίωσε την εγκατάλειψη,έζησε έξω,ήρθε σε εμασ,κουράστηκε στους κτηνιάτρους και ακόμα προσαρμόζεται στο περιβάλλον του..ενταξει μια επαφή με τα σκυλια την έχουμε αλλιώς δεν θα έμπαινα καν στην διαδικασία να τον κρατήσω.
[automerge]1640858140[/automerge]
@marapo ευχαριστώ πολύ! Από την αρχή σαν να κουμπωσαν..από απόσταση,έχουμε φτάσει σε σημείο ο σκύλος να κλαίει όταν δεν είναι κοντά στον Τζόι (από απόσταση πάντα) και τον Τζόι να φωνάζει όταν τον χάνει από το οπτικό του πεδίο! Ευτυχώς όλα καλά!
 
καταλαβαίνω που είναι το πρόβλημα
Κανένα απολύτως προβλημα δεν υπάρχει..
Εφ όσον ο εκπαιδευτής λέει ότι είναι όλα καλά...Τότε είναι όλα καλά. Η αλήθεια είναι ότι άλλο προσπαθουσα να εξηγήσω αλλά μάλλον δεν τα κατάφερα. Να είστε καλά και να ζήσετε πολλές ομορφες στιγμές μαζί.
 
Βλέποντας τη δευτερη φωτογραφια φενεται ξεκάθαρα ένας alpha male. Ο λόγος που τον κάνει alpha είναι γτ κάθεται στο σημείο που δεν θα έπρεπε να κάθεται γτ εκεί είναι η θέση του πραγματικού ALPHA.
Μπορείς να μου το εξηγήσεις αυτό; Τι έχει το σημείο που κάθεται; Που θα έπρεπε να κάθεται δηλαδή;

@christina07 να τον χαίρεσαι , τώρα έχεις και δεύτερη φάτσα εκτός απτον Τζόι 😁
 
Back
Top