Γενικά Ο Πάρης μου και το καινούριο χειροποίητο σταντ

Machu pitchu

PB New Member
Εγγραφή
1 Σεπ 2018
Μηνύματα
16
Πόλη
Αθήνα
Σας παρουσιάζω τον Πάρη μου και το καινούριο χειροποίητο σταντ που του φτιάχνω που ενώ ακόμα δεν το έχω τελειοποιήσει αυτός το απολαμβάνει πολύ. Σύντομα θα σας ανεβάσω και το σταντ τελειωμένο.

10-20-22-rsz_1img_20180817_131917_hht.webp
 
Σας παρουσιάζω τον Πάρη μου
Κούκλος είναι!

και το καινούριο χειροποίητο σταντ που του φτιάχνω που ενώ ακόμα δεν το έχω τελειοποιήσει
Όταν με το καλό τελειώσει να μας το παρουσιάσεις αν θέλεις εδώ Ιδιοκατασκευές, Παρουσιάσεις Εκτροφείων περιγράφοντας τη διαδικασία κατασκευής του για να την ακολουθήσει οποίος θέλει.
 
Τον αγόρασα από ένα pet shop, όπου του είχαν κάνει τέστ DNA. Επίσης του είχαν κόψει τα φτερά για να προσελκύει κόσμο, ως ήμερος που ήταν. Ήταν φοβισμένος μιας και είχε γίνει η ατραξιόν του μαγαζιού και χωρίς δεύτερη σκέψη τον πήρα από εκεί ώστε να του προσφέρω ένα καλύτερο μέλλον. Τρεις μήνες τον έχω και έχει γίνει το καλύτερο πουλάκι. Είναι πολύ κοινωνικός, δίνει φιλάκια, τρώει από το χέρι και που και πού όταν έχει όρεξη σε αφήνει να τον χαιδέψεις. Ελπίζω σύντομα να βγάλει τα φτερά πτήσης και να πετάει ελεύθερο, μέσα στο σπίτι εννοείται.
 
Λαμπερός σαν ήλιος ο Πάρις! Να τον χαίρεσαι, ωραίο επίσης και το σταντ του! Εύχομαι να κάνετε συντροφιά για πολλά πολλά χρόνια!
Πρόσεξε όμως, βγάζοντας τα νέα φτερά του θα πρέπει ν'αλλάξουν οι μέχρι τώρα συνήθειες του (όπως φαίνεται από τη φωτογραφία, βρίσκεται εκτός σπιτιού, ελεύθερος). Βέβαια χειμώνας έρχεται και θα "μαζευτείτε" εντός σπιτιού...Αυτό που θέλω δηλ να πω είναι πως ελπίζω ο περιορισμός (που θα έχει βγάζοντας τα φτερά του) να μην του κοστίσει μιας και το πουλάκι ήδη μαθαίνει "αλλιώς" δηλ σε άλλες συνθήκες...
 
Λαμπερός σαν ήλιος ο Πάρις! Να τον χαίρεσαι, ωραίο επίσης και το σταντ του! Εύχομαι να κάνετε συντροφιά για πολλά πολλά χρόνια!
Πρόσεξε όμως, βγάζοντας τα νέα φτερά του θα πρέπει ν'αλλάξουν οι μέχρι τώρα συνήθειες του (όπως φαίνεται από τη φωτογραφία, βρίσκεται εκτός σπιτιού, ελεύθερος). Βέβαια χειμώνας έρχεται και θα "μαζευτείτε" εντός σπιτιού...Αυτό που θέλω δηλ να πω είναι πως ελπίζω ο περιορισμός (που θα έχει βγάζοντας τα φτερά του) να μην του κοστίσει μιας και το πουλάκι ήδη μαθαίνει "αλλιώς" δηλ σε άλλες συνθήκες...

Η αλήθεια είναι ότι το σκέφτηκα και εγώ αυτό, (αυτή η φωτογραφία είναι από τις διακοπές μας) ελπίζω ότι μόλις τελειώσουν οι διακοπές θα επανέλθει στο κανονικό πρόγραμμά του, το οποίο σημαίνει ότι θα είναι ελεύθερος κάποιες ώρες την ημέρα και αυτές εντός σπιτιού. Εύχομαι να προσαρμοστεί και πάλι γρήγορα.
 
Να σου ζήσει, πανέμορφος και απ ότι διάβασα και τυχερός ο Πάρης!
Τι ξύλα χρησιμοποιείς; Έχεις δει τη λίστα με τα τοξικά που πρέπει να αποφύγεις;
Προσοχή από που τα κόβεις μην είναι από δέντρα που έχουν ραντιστεί ή κοντα σε δρόμο και έχουν πολλούς ρύπους επάνω...
Αναμένω κι εγω να το δω ολόκληρο!
 
Τι ξύλα χρησιμοποιείς;

Είναι από ελιά. Την έκοψα από το εξοχικό του αδελφού μου, δεν είναι ραντισμένη και επειδή είναι στο βουνό δεν υπάρχει πρόβλημα με καυσαέρια. Την έπλυνα σχολαστικά με το πιεστικό και μετά με μηλόξυδο. Την άφησα για μερικές μέρες στον ήλιο να στεγνώσει καλά και μετά άφησα τον Πάρη να ανέβει επάνω.
 
Τελευταία επεξεργασία από moderator:
Καλησπέρα Χριστίνα! Είναι ένας πραγματικός γόης και μοντέλο ο Πάρης σου! Απαστράπτουσα παρουσία με το εκτυφλωτικό χρώμα του! Να σου ζήσει πολλά πολλά χρόνια και να τον χαίρεσαι! Καλή σας συνέχεια!

Και η κατασκευή που του ετοίμασες είναι πολύ καλή αισθητικά και σίγουρα θα την χαρεί! Μπράβο σου!👍
 
Καλησπέρα Χριστίνα! Είναι ένας πραγματικός γόης και μοντέλο ο Πάρης σου! Απαστράπτουσα παρουσία με το εκτυφλωτικό χρώμα του! Να σου ζήσει πολλά πολλά χρόνια και να τον χαίρεσαι! Καλή σας συνέχεια!

Και η κατασκευή που του ετοίμασες είναι πολύ καλή αισθητικά και σίγουρα θα την χαρεί! Μπράβο σου!👍
Σ'ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια!

Πολύ ωραίος ο λεμόνης! :D Να τον χαίρεσαι!
Σ'ευχαριστώ πολύ Φοίβο...🙂
 
Τελευταία επεξεργασία από moderator:
Back
Top