Γενικά Ο Παραδεισιός μου

haroula74

PB New Member
Εγγραφή
4 Ιουν 2013
Μηνύματα
23
Πόλη
Αθήνα
Ο Παραδεισιός μου, έμεινε τελευταία μόνος, αλλά όχι για πολύ... Θα του βρώ ταίρι.
 

Συνημμένα

  • photo 1.webp
    photo 1.webp
    4 KB · Προβολές: 91
  • photo 2.webp
    photo 2.webp
    3 KB · Προβολές: 88
  • photo 3.webp
    photo 3.webp
    3,7 KB · Προβολές: 81
  • photo 4.webp
    photo 4.webp
    3,7 KB · Προβολές: 83
Σκοτεινές οι φώτο αλλά όμορφος είναι! Να τον χαίρεσαι!
Κάθεται μόνιμα στον πάτο του κλουβιού;
 
Σκοτεινές οι φώτο αλλά όμορφος είναι! Να τον χαίρεσαι!
Κάθεται μόνιμα στον πάτο του κλουβιού;
Οχι πετάει, μπαίνει στην φωλίτσα του... Και όταν ακούει μουσική αρχίζει και μιλάει... Είναι κουκλί... Τώρα όμως που έχασε την κοπέλα του δεν ειναι τοσο δραστήριος.
 
Ναι παιδια λιγό μετά μολίς αρχίζει και ακούει μουσική αρχίζει και μιλάει... Επικοινωνεί ετσι...
 
Χαρούλα μου δεν νομίζω ότι τα ζεμπράκια δένονται τόσο πολύ με το ζευγάρι τους, όσο ας πούμε τα παπαγαλάκια που μπορεί να πεθάνουν από μελαγχολία. Χωρίς να είμαι σίγουρη βέβαια... Πρόσεχε μην έχει κολλήσει το αρσενικό την ασθένεια που είχε το θηλυκό... Πρέπει να παρατηρείς τη συμπεριφορά του.. Κάθεται φουσκωμένος; Κοιμάται την ημέρα; Τρώει όσο έτρωγε;
Διάβασε λίγο αυτό: Αναγνώριση ασθενειών των πουλιών
Θα σε βοηθήσει!
 
Χαρούλα μου δεν νομίζω ότι τα ζεμπράκια δένονται τόσο πολύ με το ζευγάρι τους, όσο ας πούμε τα παπαγαλάκια που μπορεί να πεθάνουν από μελαγχολία. Χωρίς να είμαι σίγουρη βέβαια... Πρόσεχε μην έχει κολλήσει το αρσενικό την ασθένεια που είχε το θηλυκό... Πρέπει να παρατηρείς τη συμπεριφορά του.. Κάθεται φουσκωμένος; Κοιμάται την ημέρα; Τρώει όσο έτρωγε;
Διάβασε λίγο αυτό: Αναγνώριση ασθενειών των πουλιών
Θα σε βοηθήσει!
Ωχ οχι δεν τρωει οσο ετρωγε...
 
Ωχ οχι δεν τρωει οσο ετρωγε...
Παντως τα κακακια του ειναι μια χαρά... Τρωει αλλα οχι οπως πριν

Να τον παρατηρείς στενά και αν δεις να κοιμάται ενώ είναι μέρα, να μην τρώει, να είναι φουσκωμένος κτλ να έχεις το νου σου! Εύχομαι να μην έχει τίποτα ο όμορφος!
 
Να τον παρατηρείς στενά και αν δεις να κοιμάται ενώ είναι μέρα, να μην τρώει, να είναι φουσκωμένος κτλ να έχεις το νου σου! Εύχομαι να μην έχει τίποτα ο όμορφος!
Θα τον παρατηρήσω και θα σου πώ σε δυο τρεις ημέρες... 😉
 
Του πήρα κοριτσάκι, στην αρχή αυτή τσίναγε κρα κρα έκανε... Τώρα είναι κολλητάρια, σα τρελλά κάνουν πολυ φασαρία!
 
Δεν κράτησες καραντίνα όπως καταλαβαίνω. Πρέπει όμως. Εύχομαι να μην υπάρξει κάποιο πρόβλημα και να ταιριάξει το ζευγαράκι σου :)
 
Σορρυ που δεν την έβαλα σε καραντίνα... Είναι πολυ αγαπημένα.. Και πολύ ζωντάνα, δεν νομίζω να είναι άρρωστα... Τα κακκάκια και των δύο είναι μια χαρά... Τρώνε κανονικά και πίνουν φρέσκο νεράκι...όχι μια χαρά είναι... Τα παρακολουθώ κάθε μέρα... Κράζουν σα κόρνες έντονα... Είναι όμορφο ζευγαράκι τελικά... Εντελώς τυχαία...όταν θα έχω ήλιο θα τραβίξω φώτος...

Τώρα έχω ησυχία στο δωμάτιο και κοιμούντε στην φωλίτσα τους τα γλυκούλια μου! Μέχρι να ξυπνήσω το πρωί κοιμούντε μαζί μου...

Θα πάρω και λοβμπερντς σκέφτομαι...
 
Back
Top