Ασθένειες Ο Ρικο άρρωστος, χρειαζομαι γιατρο

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Myra
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

Myra

PB Known Member
Εγγραφή
9 Φεβ 2015
Μηνύματα
6.101
Πόλη
Σαντορίνη
Καλημερα (?)

Σημερα ξυπνησα και ειδα τον Ρικο στον πατο του κλουβιου με ανασηκωμενο πτερωμα. Πλησιαζω κοντα, απαθης, που παντα φευγει μακρυα.

Δυστυχως επειδη εδινα εχτες μαθημα ουτε καθαρισμενο ηταν το κλουβι, ουτε τον ειχα δει εχτες αν ηταν ετσι.

Πρεπει (με επιφυλαξη) να εχει διαρροια, ειδα μια κουτσουλια μονο (μεσα στις πολλες) να ειναι εντελως υγρο, με αποχρωση καφε (οχι μονο καφε, αλλα ειχε και τετοιο χρωμα).

Τον επιασα, αλλα δεν ξερω αν και τι μπορω να κανω. Η αμαρα ηταν καθαρη. Εσκυοζε αλλα δεν προεβαλε και καμια σθεναρη αντισταση. Τωρα τον εχω σε πετσετα στον καναπε στον ηλιο, αλλα δεν ξερω αν κανει.

Βοηθηστε με, η Πατρισια γκρευ δεχεται εκτακτα; Που βρισκεται; Δυστυχως παρα το κρυο θα αναγκαστω να τον παω αμεσα δεν ξερω τι να κανω, και εδω δεν εχω τιποτα απο φαρμακα.
 
Μεσα στην ατυχια σου εισαι τυχερη που το παθατε στην Αθηνα. Παρε τηλ εδω για την Πατρισια, ετσι λεει ο γουγλης. Αλλα προσωπικα θα εμπιστευομουν και τον Ακριβο και τον Ποσαντζη. Επισης εχω ακουσει πολυ καλα λογια απο φιλους για τον Κονταδακη.
 
Έλεος με αυτή την πατριτσια... Με τόση διαφήμιση έχει μαζέψει ολο το χαρτί
 
Έλεος με αυτή την πατριτσια... Με τόση διαφήμιση έχει μαζέψει ολο το χαρτί
Εσύ άνοιξε ένα καινούργιο θέμα για να διαφημίσεις αυτόν που θεωρείς καλύτερο ή αν θέλεις να κατηγορήσεις τη συγκεκριμένη για συγκεκριμένο λόγο, να το κάνεις επίσης σε καινούργιο θέμα. Άφησε τις τουφεκιές στον αέρα, ειδικά όταν βρίσκεσαι εκτός θέματος.

Πριν σπεύσετε να αρχίσετε τα σάλια για να πείτε για προστασία ορισμένων επαγγελματιών και άλλα τέτοια, να ξέρετε ότι το μήνυμά σας σε αυτό το θέμα θα διαγραφεί. Αυτό που χρειαζόμαστε είναι καλούς κτηνιάτρους, αχρείαστοι να ναι και αυτό μπορεί να γίνει μόνο με ανάδειξη των καλύτερων και υποβάθμιση των χειρότερων. Τουλάχιστον στο PetBirds έτσι λειτουργούμε επιτρέποντας να ακούγονται όλες οι απόψεις είτε μας αρέσουν είτε όχι.

Επαναλαμβάνω, σε άλλο θέμα. Όχι σ' αυτό. Όποιο εκτός θέματος μήνυμα δημιουργηθεί εδώ θα διαγραφεί.
 
Έλεος με αυτή την πατριτσια... Με τόση διαφήμιση έχει μαζέψει ολο το χαρτί
Επιλογη απο 3. Ακριβος -περιστερι, κονταδακης - ελληνικο, πατριτσια - νεο ψυχικο. Μενεις διπλα μου, αρα παλληνη. Που θα πηγαινες εκδρομουλα;
Σου για το οφ αλλα να τεκμηριωσω την επιλογη μου.
 
Σου για το οφ αλλα να τεκμηριωσω την επιλογη μου.
Δεν είναι απαραίτητο, είναι δικαίωμά σου να πας σε όποιον γιατρό θέλεις για όποιο λόγο θέλεις η ίδια.
 
Για να ενημερωσω το θεμα της αρρωστιας. Μολις ελαβα τηλεφωνικως τα αποτελεσματα..

Λοιπον η κοπελα μου ειπε πρωτον οτι το πουλακι δεν ηταν καν μικρο. Μεγαλο ηταν και ισως αρκετα μεγαλο, διοτι δεν μπορουν να προσδιορισουν ακριβως χρονια, μονο αν ειναι σχετικα μικρο ή μεγαλο.
Δευτερον, ειχε εκτεταμενο καρκινο, μελανωμα στον ενα ορχι, και μαλιστα δεν ειναι προσφατο αλλα το εχει πολυ καιρο. Αργα ή γρηγορα θα γινοταν, και ισως ειχε παλαιοτερα εκδηλωσει καποιο σημαδι (ισως σαν κριση) που να γινοταν αντιληπτο, ομως επειδη τον ειχα τοσο μικρο διαστημα γι'αυτο δεν καταλαβα τιποτε, διοτι δεν ειναι κατι που φαινεται, και αν δεν δειξει κατι απλως καταληγει το ζωντανο.
Κοινως απο οτι καταλαβα, απλα ηρθε η ωρα του με αυτο που υπεφερε...
 
Το αποτέλεσμα της νεκροψίας με έκανε να ξαναθυμηθώ πόσο απαραίτητο θεωρώ το να γίνονται νεκροψίες.
Όχι ότι πιστεύω πως μπορούσε να γίνει κάτι νωρίτερα στην περίπτωση σας, αλλά στο να δίνεται η δυνατότητα στους γιατρούς (περισσότερο) να διαπιστώνουν προβλήματα που δεν θα μπορούσαν να γνωρίζουν με άλλον τρόπο...Ακόμα και στατιστικά πρέπει να τους βοηθάει ώστε ν΄αντιμετωπίζουν τα άρρωστα πουλιά υποψιασμένοι τουλάχιστον...
 
Για να ενημερωσω το θεμα της αρρωστιας. Μολις ελαβα τηλεφωνικως τα αποτελεσματα..

Λοιπον η κοπελα μου ειπε πρωτον οτι το πουλακι δεν ηταν καν μικρο. Μεγαλο ηταν και ισως αρκετα μεγαλο, διοτι δεν μπορουν να προσδιορισουν ακριβως χρονια, μονο αν ειναι σχετικα μικρο ή μεγαλο.
Δευτερον, ειχε εκτεταμενο καρκινο, μελανωμα στον ενα ορχι, και μαλιστα δεν ειναι προσφατο αλλα το εχει πολυ καιρο. Αργα ή γρηγορα θα γινοταν, και ισως ειχε παλαιοτερα εκδηλωσει καποιο σημαδι (ισως σαν κριση) που να γινοταν αντιληπτο, ομως επειδη τον ειχα τοσο μικρο διαστημα γι'αυτο δεν καταλαβα τιποτε, διοτι δεν ειναι κατι που φαινεται, και αν δεν δειξει κατι απλως καταληγει το ζωντανο.
Κοινως απο οτι καταλαβα, απλα ηρθε η ωρα του με αυτο που υπεφερε...
Το αποτέλεσμα της νεκροψίας με έκανε να ξαναθυμηθώ πόσο απαραίτητο θεωρώ το να γίνονται νεκροψίες.
έχεις απόλυτο δίκιο Σίσσυ.. Και όλοι επιβάλλεται πιστεύω να κινούμαστε προς αυτή την κατεύθυνση.
 
Για να ενημερωσω το θεμα της αρρωστιας. Μολις ελαβα τηλεφωνικως τα αποτελεσματα...
Λυπάμαι που επανέρχομαι, αλλά πες μας πόσο κοστίζει η νεκροψία Μιράντα; (αχρείαστη να΄ναι σε όλους)
 
Λυπάμαι που επανέρχομαι, αλλά πες μας πόσο κοστίζει η νεκροψία Μιράντα; (αχρείαστη να΄ναι σε όλους)
20 Ευρω. Αλλα δεν μου εδωσαν χαρτι οταν πηρα το Ρικο, μου ειπαν οτι επρεπε να το ζητησω (φανταζομαι δεν εχει εξτρα χρεωση απλα ηθελε ετοιμασια).
 
Back
Top