Γενικά Ο Τούτης και ο Τίτης

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης PETM2387
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

PETM2387

PB Member
Εγγραφή
16 Μαϊ 2008
Μηνύματα
382
Πόλη
Αθήνα
Καλησπέρα σε όλους :)
θα ήθελα να σας δείξω τα νέα μου καναρινάκια, (μιας και οι φλώροι εκτροφής είναι πονεμένη ιστορία)
μου τα έφεραν για αρσενικά αλλά για τον Τούτη έχω αμφιβολίες,
Τούτης 1.webp
είναι Mozaic έτσι μου είπαν και πανέμορφος
και ο Τίτης είναι μικροσκοπικός και τσαχπίνης με καρφάκια 'οπως θα δείτε στο κεφάλι του😎 αλλά δεν ξέρω τι ράτσα ή αν είναι κοινό(δεν με νοιάζει αλλά να ξέρω τι έχω) σίγουρα είναι αρσενικός μιας και κελαϊδάει σιγά σιγά.
Τίτης 1.webp
Τίτης 2.webp
 
Τελευταία επεξεργασία από moderator:
Το μωσαικό δείχνει αρσενικό. Το άλλο πουλάκι στην μια δείχνει Ρατζα, στην άλλη φωτό Τιμπραντο (αυτά έχουν οι φωτό). Δεν γράφεις αναλυτικά το δακτυλίδι του;
 
Σας ευχαριστώ πολύ όλους
Δεν θέλω να το στρεσαρω αν και είναι πολύ εξοικειωμένο θα τους βάλω αυγό και θα βγάλω φώτο
 
Τελευταία επεξεργασία από moderator:
Το μωσαικό δείχνει αρσενικό. Το άλλο πουλάκι στην μια δείχνει Ρατζα, στην άλλη φωτό Τιμπραντο (αυτά έχουν οι φωτό). Δεν γράφεις αναλυτικά το δακτυλίδι του;
Λοιπόν ο Τούτης έχει ένα κοινό δαχτυλίδι πορτολαί χωρις διακριτικά επάνω, Ο Τίτης έιναι κόκκινο το δαχτυλίδι του και γράφει E295 D18 FPO να αναναφέρω πως είναι μικροσκοπικός :)
 
Την καλησπέρα μου! Είναι πολύ όμορφα τα καθαρόαιμα αγόρια σου! Έχουν μοναδικά χρώματα, ιδιαίτερα ο Τίτης με το γκρίζο φτέρωμα του! Να σου ζήσουν πολλά χρόνια και να τους χαίρεσαι υγιείς με κελαηδίσματα! 🙂
 
Έχει κανονικά σχάρα αλλά βάζω χαρτί
Γιατί αν λερώθει η σχάρα θα πρέπει κάθε Σάββατο να πλένω και το κλουβί και δεν θέλω να τρελαινω ☹
Κάθε Σάββατο πλένονται οι σκαφες, αλλαγή χαρτιού, πατηθρες αν έχουν λερώθει και γενική 1 φορά το μήνα νερο κάθε μέρα τις πλένω τις ποτιστρες που βάζω φρέσκο
 
Τελευταία επεξεργασία από moderator:
Καταλαβαίνω αυτό που λες αλλά προς το παρόν το ελέγχω έχω υπόψιν μου αναβάθμιση κλουβιων με αφαιρούμενη σχάρα και συρταρακι που χωρίς να τα κουνάω θα αφαιρώ κ θα πλένω είναι θέμα budget και timing😎
 
Back
Top