Γενικά Ο Φροίξος και η Έλλη, το νέο μου ζευγάρι GLOSTER

Dimitris.P

PB Member
Εγγραφή
28 Ιουλ 2015
Μηνύματα
1.993
Πόλη
Πειραιάς
καλησπέρα σας, φίλοι μου! αυτοί είναι ο Φροίξος και η Ελλη,το νέο μου ζευγάρι gloster!
o Φροίξος είναι CORONA και η Ελλη CONSORT. Μετά από αρκετό διάβασμα και πολύ μελέτη, κατέληξα τελικά να προχωρήσω σε εκτροφή καναρινιών τύπου.. Τα GLOSTER από μόνα τους είναι ολόκληρη επιστήμη,θέλει προσεγμένη δουλειά, σωστή παρατήρηση και καταγραφή και βέβαια να προσπαθήσεις να διατηρήσεις κάποια στοιχεία που κάνουν την ράτσα αυτή ''ιδιαίτερη''. Είμαι απόλυτα σίγουρος πως και ο άνθρωπος που όλο αυτό τον καιρό με μάθαινε τι εστί glosterκαι μιας και είναι ένας από τους πιο καταξιωμένους εκτροφείς gloster στην Ελλάδα, θα σταθεί δίπλα μου στα πρώτα μου βήματα! Και επί της ευκαιρίας και με την άδεια του,θα δείτε και φωτό του Βραβείου που κέρδισε η μαμά της Χαράς,της πρώτης μου θηλυκιάς!
 

Συνημμένα

  • 20151121_091355-1.webp
    20151121_091355-1.webp
    24,6 KB · Προβολές: 0
  • 20151121_091341-1.webp
    20151121_091341-1.webp
    24 KB · Προβολές: 0
  • 20151120_181255-1.webp
    20151120_181255-1.webp
    22,7 KB · Προβολές: 0
  • 20151120_181140-1.webp
    20151120_181140-1.webp
    21,7 KB · Προβολές: 0
  • βραβείο-γονέων.webp
    βραβείο-γονέων.webp
    6,9 KB · Προβολές: 0
Πανέμορφα... αρμονικά και εξαιρετικά χαρακτηριστικά της κορώνας...
Καλά αποτελέσματα στην εκτροφή τους.
σε ευχαριστώ,Γιάννη μου! σε ευχαριστώ πολύ! Όλα όσα μου είπες και μου έμαθες όλον αυτόν τον καιρό που είμαι στο forum,τα σκέφτηκα καλά👍.. Τα μελέτησα και κατέληξα στην εκτροφή gloster! τώρα, σιγά σιγά αρχίζω να αναδιαμορφώνω τις εγκαταστάσεις μου,τον χώρο αποθήκευσης τροφών, και προς το τέλος της επόμενης εβδομάδος θα μπορώ να υποδεχθώ άλλα δύο ζευγη,ώστε να ξεκινήσω σωστά την νέα σαιζόν με 5 πολύ καλά ζευγάρια και καλά χαρακτηριστικά!
 
σε ευχαριστώ,Γιάννη μου! σε ευχαριστώ πολύ! Όλα όσα μου είπες και μου έμαθες όλον αυτόν τον καιρό που είμαι στο forum,τα σκέφτηκα καλά👍.. Τα μελέτησα και κατέληξα στην εκτροφή gloster! τώρα, σιγά σιγά αρχίζω να αναδιαμορφώνω τις εγκαταστάσεις μου,τον χώρο αποθήκευσης τροφών, και προς το τέλος της επόμενης εβδομάδος θα μπορώ να υποδεχθώ άλλα δύο ζευγη,ώστε να ξεκινήσω σωστά την νέα σαιζόν με 5 πολύ καλά ζευγάρια και καλά χαρακτηριστικά!
Με χαρά θα παρακολουθούμε την όμορφη προσπάθειά σου...
Καλή συνέχεια
 
Καλες αναπαραγωγες να εχεις! Σε χαιρομαι πολυ, μελετας, οργανωνεις και ξεκινας ομορφα! Τα καλυτερα αποτελεσματα ευχομαι!
σε ευχαριστώ,Μιράντα μου! Με βοηθήσατε πολύ.. Πάρα πολύ ιδιαίτερα εσύ όσο και ο Γιάννης, αλλά και όλοι οι φίλοι με τον τρόπο τους! Μου δείξατε τον δρόμο,τον τρόπο και μου δώσατε αυτό που μου έλειπε:το σπρώξιμο την ώρα που έπρεπε.. Να κάνω κάτι που αγαπώ με όση καρδιά διαθέτω!👍)
ακόμη θυμάμαι τα λόγια του Γιάννη και προσπαθώ να μην τα ξεχνώ και με όποιον μιλώ να του το τονίζω: '' όποιος γνωρίζει και δεν μεταδίδει την γνώση και την εμπειρία του.. Δεν αγαπά τα φτερωτά αυτά αγγελούδια και δεν ανήκει στην παρέα μας!'' να είστε πάντα καλά, βρε παιδιά!
 
Δημήτρη πολύ χαίρομαι για σένα που ξεκινάς σιγά σιγά βήμα-βήμα με σωστές βάσεις.. Τι να πω μπράβο σου! Τυχερά τα ζευγαράκια σου που έχουν εσένα μπαμπά! Εύχομαι ότι καλύτερο και αυτή την άνοιξη να γεμίσεις όμορφα γκλοστεράκια! 😀 :D
 
Καλη επιτυχια στην ομορφη προσπαθεια σου... Να τα χαιρεσαι!
 
Back
Top