Ασθένειες Ο αρσενικός μου είναι μάλλον άρρωστος;

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης esam
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

esam

PB New Member
Εγγραφή
17 Μαρ 2018
Μηνύματα
127
Πόλη
Πειραιάς
Γεια σας καλό χειμώνα. Να σας ρωτήσω και πάλι για ένα πρόβλημα που έχω; Εδώ και μια βδομάδα ο αρσενικός μου είναι μάλλον άρρωστος. Παρατήρησα οτι καθόταν σε μια γωνιά του κλουβιού με χαμηλωμένη την ουρά και ανέπνεε βαριά. Ηταν στην πτεροροια γιατί έβλεπα πολλά πούπουλα. Τον έβγαλα από την ζευγαρωστρα που ήταν μόνος του και τον έβαλα στην κλούβα πάλι μόνο του για να έχει μεγαλύτερο χώρο, αλλά και πάλι κάθεται σε μια άκρη αναπνέοντας βαριά. Δεν πρέπει να τρώει κανονικά γιατί αυτός πάντα έτρωγε πολύ και έβρισκα φλούδια απο σποράκια πολλά στον πάτο. Τώρα έχει ελάχιστα. Οι κουτσουλιές του είναι λίγο πράσινες και άλλες έχουν άσπρο υγρό άλλες δεν έχουν. Τα παιδιά στο πετ που ρώτησα σήμερα το πρωί μου είπαν οτι αν τρώει κανονικά να του δώσω pterophene ενώ αν δεν τρώει κανονικά να του δώσω aviomycine όπως γράφουν οι οδηγίες χρήσης. Τι μου λέτε να κάνω;
 

Συνημμένα

  • rsz_dsc00110.webp
    rsz_dsc00110.webp
    20,5 KB · Προβολές: 49
  • rsz_dsc00117.webp
    rsz_dsc00117.webp
    50,5 KB · Προβολές: 48
  • rsz_dsc00114.webp
    rsz_dsc00114.webp
    31,5 KB · Προβολές: 48
  • rsz_dsc00115.webp
    rsz_dsc00115.webp
    11,4 KB · Προβολές: 46
  • rsz_dsc00118.webp
    rsz_dsc00118.webp
    41,9 KB · Προβολές: 46
  • rsz_dsc00119.webp
    rsz_dsc00119.webp
    33,7 KB · Προβολές: 46
Πρέπει να είναι εντάξει. Μάλλον είναι η πτεροροια. Του έβαλα pterophene όπως γράφει το κουτί και συνήλθε. Τον πήγα και στο πετσοπ και τον κοίταξαν και μου είπαν οτι είναι υγιέστατος. Δεν χρειάζεται θεραπεία με αντιβίωση. Είμαι λίγο άσχετος και φοβήθηκα.
 
Back
Top