Γενικά Ο αρσενικός τρώει τα κάγκελα

Gmaria1976

PB New Member
Εγγραφή
20 Σεπ 2017
Μηνύματα
13
Πόλη
Θεσσαλονίκη
Καλησπέρα και χρόνια πολλά σε όλους. Μήπως ξέρει κανείς γιατί τις τελευταίες ημέρες ο ένας αρσενικός μας " τρώει" τα κάγκελα όλη μέρα;
 
γράψε μας επισης αν το πουλακι έχει κόκκαλο σουπιας μόνιμα μέσα στο κλουβι του και τι μάρκα τροφής καταναλωνει
Έχει κόκκαλο σουπιάς και η τροφή του είναι king Kanary hobby first
 
  • Like
Αντιδράσεις: ianos
Σύμφωνα με το ποστ 4 του θέματος που σου επισύναψα, το πουλάκι εφόσον γλύφει τα κάγκελα θα πρέπει να διερευνηθεί από ειδικό σε πουλιά κτηνίατρο.
Περισσότερα στοιχεία δυστυχώς δεν ξέρω να σου πω.
 
Πάω στοίχημα πως δεν έχει τίποτα του πουλάκι.
Βασικά δεν γλύφει τα κάγκελα... Τα τσιμπάει σαν να θέλει να βγει... Πίσω απτά κάγκελα και πίσω από το νάιλον είναι τα θηλυκά... Λες να θέλει έρωτες από τώρα;
 
Βασικά δεν γλύφει τα κάγκελα... Τα τσιμπάει σαν να θέλει να βγει... Πίσω απτά κάγκελα και πίσω από το νάιλον είναι τα θηλυκά... Λες να θέλει έρωτες από τώρα;

Η άποψή μου είναι πως λόγω του ενθουσιασμού σου για το χόμπι παρατηρείς κάθε τους κίνηση και προσπαθείς να την ερμηνεύσεις. Εσύ βέβαια για καλό το κάνεις μιας και δε θέλεις να πάθουν το οτιδήποτε, όμως μοιραία οδηγείσαι στο να ανησυχείς χωρίς λόγο. Και μέχρι να αποκτήσεις μια σχετική εμπειρία θα συμβαίνει συνέχεια αυτό. Όλοι νομίζω το περνάνε αυτό το στάδιο. 😉

Αν το πουλάκι δεν έχει κάποιο εμφανές σημάδι αδιαθεσίας μην ασχολείσαι.
 
.. Τα τσιμπάει..
.. Το ίδιο κάνουν και στις πατήθρες τους.. Κάποιες φορές και στις ποτήστρες τους..
απλά καθαρίζουν το ράμφος τους & εκτονώνουν που και που την ενέργειά τους.
όπως πολύ σωστά σου γράφει και ο Πατρίκιος..
μέχρι να αποκτήσεις μια σχετική εμπειρία, θα συμβαίνει συνέχεια αυτό. Όλοι νομίζω περνάνε αυτό το στάδιο. Αν το πουλάκι δεν έχει κάποιο εμφανές σημάδι αδιαθεσίας, μην ασχολείσαι..
.. Και μην ανησυχείς!👍
 
Back
Top