Γενικά Ο ζακο μου πεντέμισι χρονών

stathis193

PB New Member
Εγγραφή
29 Αυγ 2009
Μηνύματα
9
Πόλη
Σκύδρα
Γεια σας και από εμένα είμαι από Σκύδρα και έχω έναν ζακο πεντέμισι χρονών
Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.
 
Καλώς όρισες και να χαίρεσαι το ζακουδάκι σου! Είναι πολύ γλυκός! Πες μας λίγα πράγματα γι' αυτόν, πώς τον λένε, είναι ήμερος; Περιμένουμε και φωτογραφίες! 🙂
 
Νίκο γειά σου! Πολύ καθαρά! Γλυκό - γλυκό, καταπληκτικό! Καλορίζικο, να το χαίρεσαι, περιμένουμε περισσότερα youtube και φωτογραφίες!
 
Ευχαριστώ.. Σας εύχομαι τα καλύτερα.


Το όνομα του είναι ρίκο δεν είναι ήμερος αλλά των ένα χρόνο που των έχω εγώ έχει τεράστια διαφορά στην συμπεριφορά του.
Στων προηγούμενο ιδιοκτήτη δεν μιλούσε καθόλου.
 
Ένα ακόμα βίντεο

Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.
 
Πολυ ομορφο πουλι να το χαιρεσαι! Του λειπουν ομως μερικα παιχνιδακια για να παιζει στο κλουβι του. 😉 https://community.petbirds.gr/threads/Παιχνίδια-που-έχετε-στα-πουλιά-σας.3080/

Σε αυτο το κλουβι σου τον εδωσαν; Δεν ειναι ευκολο να κοψει τα καγκελα σε ενα τετοιο κλουβι; Νομιζω πως αυτα τα κλουβια με τοσο λεπτα καγκελα ειναι για μικροτερα πουλια.
 
Όντως θέλει ποιο χοντροκομμένο κλουβί από πίσω άρχισε να το σπάει και έβαλα πρόσθετο σύρμα και κάποια στιγμή θα το αλλάξω
 
Προσεξε μονο να μην τραυματιστει σε αυτα που σπαει η στο επιπροσθετο συρμα. Εαν αγορασεις ενα καλο κλουβι θα το κρατησεις για αρκετα χρονια. 😉
 
Σταθη να τον χερεσε ειναι πολυ καλος και ομορφος; Ο αδελφος μου μενει κει στο διπλα χωριο την Καλη. Θυμαμε οταν ειχα ερθει περιση με τον δικο μου ζακο δεν μπορουσα να βρω τροφη στην σκυδρα για μεγαλο παπαγαλο... Τελικα βρικα κατι στα Γιαννιτσα.
Ελπιζω να βρεις οτι χρειαζεσε (πχ παιχνιδια)... φανταζομαι τι ροδακινα τρωι!
 
Σταθη να τον χαιρεσαι!
Ειναι πολυ γλυκας και ας μην ειναι ημερος.
Κοιτα να δεις που τελικα αρχιζουν να μου αρεσουν αυτα τα πουλια...
 
καλως ηρθες και απο εμενα λοιπον παιδια για να μην ψαχνεστε εκει εχει ανοιξει ενα παλικαρι στην εδεσσα ενα καλο πετ και το παιδι δεν ειναι εμπορος αλλα εχει σπουδασει πανω στα ζωα απο εκει ψωνιζει ο volosr στην Εδεσσα. Αν θες ρωτα τον για την διευθηνση να μην παιδευεστε με την τροφη και τα σχετικα.
 
ωραιος ο παπαγαλος σου και με ωραια αρθρωση.. Να τον χαιρεσαι
και αμα προσπαθησεις πιο πολυ μαζι του θα δεις τη χαρα θα νιωσεις
αν τον εξημερωσεις και ερχεται κοντα σου για παιχνιδι και χαδακια
 
Παιδιά στην αρχή δεν ήθελε να των πλησιάζουμε καθόλου


πήγαινε σε μια γωνία και έβγαζε την χαρακτηριστική κραυγή που βγάζουν όταν φοβούνται οι ζακό


σε ένα εξάμηνο άρχισε να λέει τις πρώτες λέξεις και να παίρνει τροφή απ το χέρι μου


δεν βιάζομαι και δεν των πιέζω καθόλου


που θα μου πάει θα των φιλήσω στο ράμφος κάποια μέρα
 
Back
Top