Γενικά Ο ζακό είναι ο καινούργιος μου φίλος

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Vaniok
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

Vaniok

PB New Member
Εγγραφή
14 Ιουλ 2022
Μηνύματα
26
Πόλη
Ξάνθη
Παιδιά έχει 4 μέρες που τον βγάζω από το κλουβί τού . προσπαθώ να του μάθω να κάθεται στο χέρι μου αλλά μόλις το απλώνω μπροστά και με το άλλο χέρι να κρατάω στο φυστίκι δεν κάθεται και απλά προσπαθεί να τεντωθεί και να πιάσει το φιστίκι ... δοκίμασα και από μακριά αλλά λίγο αστουμπαλα πετάει .. πάει να καρφωθεί πάνω μου αλλά εγώ τον αποφεύγω και καρφώνεται η πάνω στην πόρτα η στον τοίχο μήπως κάνω κάτι λάθος ...και κάτι ακόμα τι λουρί να του πάρω ολόσωμο η το άλλο που πιάνεται στο πόδι του ....ο ζακο είναι 6 μηνών και φαίνεται πως δεν τον είχαν βγάλει καθόλου έξω από το κλουβί τού...το καταλαβαίνω γτ τόν βλέπω να μην πετάει και τόσο καλά αλλά αλλά από την πρώτη μέρα μέχρι την Τετάρτη έχει κάνει μια καλή βελτίωση
 
Δεν έχει μάθει τον χώρο λογικό είναι να χτυπάει, επίσης υπάρχει η πιθανότητα να μην έχει πετάξει ποτέ. Κλειστές κουρτίνες να μην πέφτει πάνω σε τζαμαρίες. άμα δοκίμαζες να βάλεις το χέρι σου να έρθει να κάτσει επάνω του αντί να τον αποφύγεις; Προφανώς και σε φοβάται δεν είναι ήμερο το πουλάκι, θέλει υπομονή. Γράψε how to tame an African grey στο YouTube μήπως βοηθηθεις. harness λέγεται αυτό το λουρί που ψάχνεις και έχει διάφορα μεγέθη. Προφανώς και δεν θα τον βγάλεις έξω από τώρα και όταν θα έρθει η ώρα να έχεις στο νου ότι κυκλοφορούν γάτες αρπακτικά κλπ κλπ.
 
@HxC οπότε να του δώσω λίγο χρόνο ακόμα πρίν ανέβει στο χέρι μου ...και ενοητε ξέρω πως κυκλοφορούν γάτες ας τολμήσει να πλησιάσει θα χάσει και τις 7ζωες της
 
και ενοητε ξέρω πως κυκλοφορούν γάτες ας τολμήσει να πλησιάσει θα χάσει και τις 7ζωες της
Καλα ας τολμήσει μια γάτα να πλησιάσει και θα της σπάσει το κεφάλι με το ράμφος του! 😆 Οι αετοί και τα γεράκια της τρώνε τις γάτες χώρις πλάκα. Πάρε έναν να στον προστατεύει.😂
 
Back
Top