Ασθένειες Ο ζακ μου κάνει εμετούς (Zako)

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Mallias
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

Mallias

PB New Member
Εγγραφή
10 Μαρ 2009
Μηνύματα
30
Πόλη
Ηράκλειο
Παιδιά σας παρακαλώ πολύ βοηθήστε με γιατί έχω σκάσει... Λείπω απο το σπιτι 2 βδομάδες και επιστρέφω αύριο το βραδάκι. Έχω έναν zako 10 μηνών περίπου. Καθώς έλειπα απο το σπίτι τον φρόντηζε η μητέρα μου η οποία απο το τηλέφωνο μου έλεγε και καλά νέα του. Όπως π.χ. ότι μια απο τις μέρες που έλειπα είπε το όνομα της. Σήμερα ενώ όλα πηγαιναν καλά μου είπε πως είδε σε ένα χαρτί κάτι σαν νερό και ενώ το κοίταζε και αναρωτιώταν τι ήταν είδε τον ζακ να ανοίγει το ράμφος του και να βγάζει κι άλλο. Το ερμήνεφσε ως εμετό και μου το είπε... Παρόλα αυτά η συμπεριφορά του είναι όπως σηνύθως και μοιάζει υγιείες. Έφαγε ότι τρώει πάντα τους σπόρους του και το νερό του. Δεν του έβαλε τίποτα έξτρα σήμερα. Έχω ξαναλείψει στο παρελθόν αρκετές μέρες απο το σπίτι αλλά ποτέ δεν αντέδρασε άσχημα οπότε δεν νομίζω να φταίει το ότι λείπω. Σας παρακαλώ πείτε μου τι πρέπει να κάνω γιατί είμαι σε κατάσταση αμόκ... Στο ηράκλειο κρήτης όπου βρίσκετε ο ζακ δεν υπάρχει κάποιος πτηνίατρος... Βοηθήστε με pls γιατί κοντεύω να σκάσω!
 
μαλλον το κανει επειδη θελει να ταισει την μητερα σου γιατι την θεωρει ταιρι του! Μην ανυσυχεις!
 
Aφού δεν ξέρεις ακριβώς την κατάσταση αλλά θα πας αύριο βράδυ, θα καταλάβεις τι ακριβώς έχει ο ζακ και θα το αντιμετωπίσεις!
 
Αυτο που ξερω ειναι οτι ειναι πολυ κακο να κανει εμετο οταν τρωει ακομα κρεμα.
Παντος μια επισκεψη σε γιατρο θα το θεωρουσα απαραιτητο.
 
Αν κανει οντως εμετο κοιταξε το μην το αφησεις.
Δεν μπορει μια ολοκληρη Κρητη να μην εχει ουτε ενα πτηνιατρο!
 
Παρακολούθα τον όταν επιστρέψεις εσύ και δες πώς τα πάει, αλλά και εγώ πιστεύω ότι πρέπει να τον δει γιατρός.
 
Back
Top