Γενικά Ο καινούριος μου φίλος και τα δυο cockatiel

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης fox
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
Όχι φίλε Βαγγέλη πετάει κανονικά όπως και τα cockatiel(αν και με αυτά τα 2 έχω πολύ δρόμο μπροστά μου)

Είμαι πολύ κατά σε αυτό.
 
Πολύ σεβαστό αυτό που λες και εγώ δεν είμαι κανένας γνώστης.
Ναι δεν έχει πρόβλημα πετάει κανονικά με ψάχνει στο σπίτι όπου βρίσκομαι ακόμα και όταν τον φωνάζω όλα καλά.
 
Πολύ όμορφα πουλιά και δείχνουν προσεγμένα. Και τα 2 κλουβιά όμως μου φαίνονται αρκετά μικρά γι'αυτά τα πουλιά. Καλό θα ήταν να τα αντικαταστήσεις ώστε να χωρούν και παιχνίδια.
 
Όχι για τα cockatiel Φοίβο όσο για τον monk εκεί θα αλλάξω κλουβί έχω να δω και ένα την άλλη βδομάδα.

Σε ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια 👍
 
πολύ όμορφα πουλάκια να τα χαίρεσαι ειδικά το λευκό κοκκατιλ είναι όλα τα λεφτά !
 
  • Like
Αντιδράσεις: fox
έκανα και μια βελτίωση η οποία εδώ δεν φαίνεται είναι πιο παλιά φωτό στο νεράκι τους δεν έβρισκα τόσο μεγάλο δαχτυλίδι αλλά βρήκα πιάστρα με ελατήριο και είναι μια χαρά και εμφανισιακά :D

Σε ευχαριστώ Γιώργο αν και το πλήρωσα για ήμερο στα 100 ευρώ αλλά μόνο ήμερο δεν είναι το καλό είναι ότι ισοπέδωσε όλα τα πουλιά της γειτονίας από φωνή άστα μέχρι εμβατήρια άρα δεν το μετάνιωσα.
 
Όχι για τα cockatiel Φοίβο...

Να σου πω την αλήθεια επειδή το μονκ κάθεται έξω απο το κλουβί στη φωτογραφία, τα κοκατίλ είναι αυτά που πρόσεξα πρώτα ότι μου φάνηκαν στριμωγμένα.
 
Να σου πω την αλήθεια επειδή το μονκ κάθεται έξω απο το κλουβί στη φωτογραφία, τα κοκατίλ είναι αυτά που πρόσεξα πρώτα ότι μου φάνηκαν στριμωγμένα.

Είναι από πάνω η φωτογραφία και ξεγελάει έχει τρία επίπεδα είναι μεγάλο

Το μέτρησα τώρα είναι 75 ύψος Χ 56 μήκος Χ 47 φάρδος
 
Μπα στα cockatiel νομιζω ειναι μονο λιγο σκουριασμενο

Υποτίθεται οτι είναι το χρυσο που δεν σκουριάζει αλλά έχω ενα θέμα στο πλέγμα του δαπέδου το οποίο έχω κανει ενέργειες για αντικατασταση και το έχω βγάλει. Τα πουλάκια δεν κατεβαίνουν κάτω έτσι και αλλιος.
 
Να τα χαίρεσαι όλα!
Αν έβαζες το μονκ στο κλουβί των κοκατίλ και πάρεις άλλο γι΄αυτά;
Σίγουρα αυτό που έχεις τώρα το μονκ είναι μικρό (σαν το ''εξοχικό'' του Μάριου).
Αλλά και το άλλο κλουβί για δυο κοκατίλ είναι μικρό, τσίμα τσίμα είναι οι ουρές τους στα κάγκελα.:)
 
  • Like
Αντιδράσεις: fox
Σε ευχαριστώ Σίσσυ να είσαι καλά :)

Ψαχω και κοιταω είδει για μεγάλο κλουβί για τον Τίτο αυτό είναι που μου τον δώσανε.
 
Back
Top