Φροντίδα Ο κατάλληλος χώρος για τα μικρά μου μπατζι

Stefanos123

PB New Member
Εγγραφή
8 Ιουλ 2018
Μηνύματα
22
Πόλη
Σάμος
Γεια σας παιδιά όπως μου είπατε και στο προηγούμενο θέμα που είχα ανοίξει το έχω δύο μπατζι τον Ρωμαίο και την Ιουλιέτα για το κλουβί μου πως μπορώ να το κάνω καλύτερο και θα ήθελα τι βοήθεια σας για να το φτιάξω κατάλληλα για την διαβιωδι τον μικρών μου
 
βγάλε μερικές φωτογραφίες από το κλουβί. (να δούμε πιο καλά την κατάσταση του)
απ'όσο είδα και στην παρουσίαση των μπάτζι σου, το κλουβάκι είναι μικρό, με κάγκελα πιθανότατα σκουριασμένα, αφού τα πουλάκια βγάζουν την επένδυση, με ακατάλληλες πατήθρες και δεν βλέπω να έχουν κάποιο παιχνιδάκι να ασχολούνται.
 
Παιδιά αυτό είναι το κλουβί μου.

1531405008386636095134.webp
15314049465881503673757.webp
 
Τελευταία επεξεργασία από moderator:
Είναι πολύ σκοτεινές οι φωτογραφίες ή ο χώρος που τα έχεις είναι έτσι; Τώρα τις τράβηξες; Φωλιά γιατί έχεις;
 
  • Like
Αντιδράσεις: ianos
Λοιπον οντως το κλουβι ειναι παρα πολυ μικρο! Θα πρεπει να παρεις ενα αρκετα μεγαλυτερο για να ειναι ανετα τα πουλακια! Τη φωλια να τη βγαλεις δεν ειναι εποχη για ζευγαρωματα! Κια οι πατηθρες φυσικα καλο θα ηταν να αλλαχτουν με πατηθρες ξυλινες απο φυσικο ξυλο!
 
Στέφανε, όσο πιο μεγάλο το κλουβί, τόσο καλύτερα. Πάρε το μεγαλύτερο σε μήκος που μπορεί να αντέξουν τα οικονομικά σου. Ενδιαφέρει να έχει συνεχόμενο μήκος ώστε τα πουλάκια να πετούν και λιγάκι από τη μία πατήθρα στην άλλη, και αν βρεις και σε κάποια από τις πλευρές του να έχει και οριζόντια κάγκελα για να ανεβαίνουν με το ράμφος τους, ακόμα καλύτερα.
 
Μπορείτε να μου πειτε τι διαστασεις του κλουβιου και τη. τιμη

Τις πατούσες θα τις αλλάξω αύριο για να πάρω τις διαστάσεις
 
Τελευταία επεξεργασία από moderator:
κατι τετοιο θα μπορουσες να παρεις η και πιο μεγαλο λιγο! |
petsupermarket.gr/2404/προϊόντα/zευγαρώστρα-διπλή-με-ταΐστρες-και-κλαδάκια-60x42x41cm.html
 
ε τι λεει ταιστρες και πατηθρες!
δες κι αυτη
Αυτήν την τελευταία πήρα εγώ για το καναρίνι μου. Υπέροχη ζευγαρωστρα. Μεγάλη, βολική, με συρταρακι για να καθαρίζεται εύκολα. Έμεινα πολύ ευχαριστημενη. Στέφανε, αν πάρεις αυτήν, να έχεις στο μυαλό σου ότι χρειάζεσαι άλλες πατηθρες μια και θα αφαιρέσεις το το χώρισμα.
 
Αυτήν την τελευταία πήρα εγώ για το καναρίνι μου. Υπέροχη ζευγαρωστρα. Μεγάλη, βολική, με συρταρακι για να καθαρίζεται εύκολα. Έμεινα πολύ ευχαριστημενη. Στέφανε, αν πάρεις αυτήν, να έχεις στο μυαλό σου ότι χρειάζεσαι άλλες πατηθρες μια και θα αφαιρέσεις το το χώρισμα.

κι εγω αυτη χρησιμοποιω κ με εχει βολεψει παρα πολυ!
 
Τότε αυτή θα πάρω και θα μου πείτε τι παιχνιδια και άλλα να βάλω για να είναι ευχαριστημένοι το ζευγάρι
 
  • Like
Αντιδράσεις: zack27
Back
Top