Γενικά Ο νέος μας φίλος

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Toliscr7
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

Toliscr7

PB Member
Εγγραφή
22 Αυγ 2020
Μηνύματα
571
Πόλη
Λάρισα
Καλησπέρα σήμερα το πρωί ήρθε ο καινούργιος φίλος μου για να κάνει παρέα στο θυληκο κοκατιλ (το θυληκο την ονομάσαμε κουλά και τον αρσενικό ζικο)

ΥΓ ξέρω ότι πρέπει να μπει καραντίνα ο ζικος αλλά δεν έχω άλλο κλουβί αυτήν την στιγμή και δεν μπορώ να αγοράσω άλλο αυτήν την στιγμή
 

Συνημμένα

  • IMG_20201224_221809_086.webp
    IMG_20201224_221809_086.webp
    22,1 KB · Προβολές: 24
Τοτε μειωνεις τις πιθανοτητες αρρωστιας αλλα η γνωριμια τους με αυτο τον τροπο μπορει να μην εξελιχθει καλα!Ειδικα αν σκοπεύεις αναπαραγωγη.Στο λεω απο προσωπικη εμπειρία
 
ΥΓ ξέρω ότι πρέπει να μπει καραντίνα ο ζικος αλλά δεν έχω άλλο κλουβί αυτήν την στιγμή και δεν μπορώ να αγοράσω άλλο αυτήν την στιγμή

Τόλη, το κλουβί αυτό είναι τραγικά μικρό (φαίνεται και βρώμικο και με ακατάλληλες πατήθρες) ακόμη για ένα πουλί. Ήσουν στη διαδικασία να αγοράσεις καινούριο κλουβί κι αντί γι'αυτό αγόρασες δεύτερο πουλί για το μικρό κλουβί που δεν χωρούσε ένα και χωρίς καραντίνα? Δεν θέλω να σε κακοκαρδίσω αλλά δεν βλέπω καμία υπευθυνότητα στις κινήσεις σου.
 
Τελευταία επεξεργασία:
@Φοίβος το πουλί δεν το αγόρασα εγώ το αγοράσε ο πατέρας μου δεν γνώριζα ότι θα αποκτουσα δεύτερο πουλί
Συμφωνώ με όσα είπες αλλά το θέμα του κλουβιού πήγε πίσω δυστυχώς
 
Back
Top