Γενικά Ο νέος μου φίλος ένα παπαγαλάκι

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης marie
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

marie

PB Member
Εγγραφή
8 Απρ 2008
Μηνύματα
325
Πόλη
Αθήνα
χθες υιοθετησα το νεο μου μωρακι:D... Ειναι κουκλι! Αντωνη σε ευχαριστω παρα πολυ!
λεω να το πω η Bubble η kiwi(λογο χρωματος)
φοβαται ακομα αρκετα... Το εχω βαλει στο μπαλκονι γιατι μολις το εβαλα στο δωματιο ειδα και τα 2 τα δικα μου να το ψαχνουν και θεωρησα οτι δεν ειναι καλη περιοδος μιας και εχουν μωρα... Θα τα φερω λιγο πιο κοντα μολις μεγαλωσουν τα μωρα!
το κλουβακι θα ειναι για λιγο καιρο το σπιτι του, μεχρι να μετακομισω (αν και σκεφτομαι να παω να του παρω ενα μεγαλυτερο γιατι ειχε συνηθισει σε πιο μεγαλο):)
 

Συνημμένα

  • μωρα 005.webp
    μωρα 005.webp
    41,6 KB · Προβολές: 131
  • μωρα 006.webp
    μωρα 006.webp
    47,9 KB · Προβολές: 111
  • μωρα 007.webp
    μωρα 007.webp
    47,3 KB · Προβολές: 138
Μαίρη να σου ζησει το μωράκι σου!

Είναι αλήθεια οτι αυτού του ειδους τα πουλιά χρειάζονται πιό άνετο κλουβί!

Φρόντισε μέχρι να το ταχτοποιήσεις στην καινούρια του βιλίτσα, να βαλεις τις ταίστρες σε λίγο πιό ψηλό σημείο για να μήν πέφτουν μέσα οι κενώσεις του και λερώνουν το φαγητό του.

Τις προδιαγραφές για το κλουβί μπορείς να τις βρείς διαβάζοντας τα θέματα σχετικά με την διαμονή!
 
georgina του εχω παρει ενα πολυ μεγαλο κλουβι που θα το βαλω με τα υπολοιπα μωρα στο μελλον και ειναι 87 x 46.5 x 67.5 cm
απλα το εχω στην πατρα γιατι δεν θα μπορουσα να το πηγαινα εγω σε 2 μηνες που θα εγκατασταθω εκει και μεχρι τοτε πηρα ενα μικρο, αλλα ελεγα μηπως του παρω ενα πιο μεγαλο για το διαστημα των 2 αυτων μηνων...
 
Μαράκι είναι πανέμορφο το καινούργιο σου μωράκι! Να το χαίρεσαι!
 
πολυ ομορφο να το χεραισε και να σου ζησει το καινουργιο σου Lovebird
 
κουκλακι ειναι! Πολυ γλυκουλι! Να το χαιρεσαι!
 
Back
Top