Γενικά Ο νεος μου φιλος/η cockatiel

Elias_184

PB Member
Εγγραφή
30 Ιουλ 2008
Μηνύματα
125
Πόλη
Ίλιον
Ο νεος μου φιλος/η τον/ην πηρα πριν 1 μηνα και ειναι 2 μηνων τον/ην βγαζω εξω καθε μερα αλλα μπορω να του/ης αγορασω παιχνιδια γιατι δεν μπορει να σταθει αλλα του/ης ευτιαξα σταντ
 

Συνημμένα

  • IMGP1367.webp
    IMGP1367.webp
    54,7 KB · Προβολές: 97
Ειναι πανεμορφος ο μικρος σου! 🙂 Να το χαιρεσαι! :D Μπορεις σε πετ σοπ να βρεις πολλα παιχνιδακια καταλληλα για κοκατιλ! 😉
 
Ευχαριστω πολυ παιδια! Κ. Ανεστη εχω δυο πετ σοπ κοντα στο σπιτι μου το ενα εχει μονο κοκαλινα παιχνιδια και το αλλο μονο για μεγαλα πουλια.Αλλα δεν τον πηραζει το αρεσει πολυ το σταντ και σιγα σιγα του μαθενω κολπακια.
 
ωραιο κοκατικαι ωραιο σταντ! Ειναι ταϊσμενο στο χερι; Πολυ ημερο φενετε!
 
οχι δεν ειναι στο χερι αλλα ηταν μικρο και εχει μαθει πολλα πραγματα ερχετε στο χερι μου και οταν του λεμε ποδι σηκωνει το ενα του ποδι αλλα πιο πολυ του αρεσει να τρωει το αυτι μου:D😱 και αμα περασει πεντε λεπτα μες το κλουβι κανει σαν τρελο για να βγει.☹
 

Συνημμένα

  • IMGP1511.webp
    IMGP1511.webp
    34 KB · Προβολές: 60
οχι δεν ειναι στο χερι αλλα ηταν μικρο και εχει μαθει πολλα πραγματα ερχετε στο χερι μου και οταν του λεμε ποδι σηκωνει το ενα του ποδι αλλα πιο πολυ του αρεσει να τρωει το αυτι μου:D και αμα περασει πεντε λεπτα μες το κλουβι κανει σαν τρελο για να βγει.

Φαινεται παντως οτι ειναι μικρουλης! :D Να τον αφηνετε και μεσα στο κλουβι του καποιες ωρες οχι μολις απαιτει να βγει να τον βγαζετε αμεσως. :) Καποια κοκαλινα παιχνιδακια εστω θα ηταν καλο να του παρεις. Πλαστικα δεν εχει απο αυτα που δινουν και για τα Budgies?

Μπορεις επισης να φτιαξεις κι εσυ μερικα πανευκολα. Ριξε μια ματια και σε αυτο το θεμα για να παρεις ιδεες... https://community.petbirds.gr/threads/Παιχνίδια-που-έχετε-στα-πουλιά-σας.3080/
 
Μη τα ''σνομπάρεις'' τα κοκκάλινα.. Δεν φαντάζεσαι με τί μπορούν να παίξουν! Εγώ είχα βρει ένα πλαστικό και το πήρα ανάμεσα στα άλλα, πιο πολύ από περιέργεια και σε πληροφορώ το ευχαριστήθηκε περισσότερο από όλα! Έχει να κάνει με το τί θα τους κεντρίσει το ενδιαφέρον και ανάλογα με το πουλί.. Δοκιμάζοντας θα καταλάβεις με ποιό υλικό τους αρέσει να ασχολούνται.
 
Του αρεσει να παιζει με οτι γιαλιζει με πρωτιμηση σε δακτυλιδια ρολογια και σκουλαρικια(μαλον ειναι θηλυκο)😛του αρεσουν τα κορδονια, η ορθονη και το καλωδιο του ποντικιου:D. Θα του φτιαξω ξυλινα παιχνιδια απο τα ξυλα που περισεψαν απο το σταντ που του εφτιαξα.Αλλα θελω να το μεγαλωσω κι αλλο το σταντ γιατι τα ringneck ζευγαρωσαν.
 

Συνημμένα

  • IMGP1512.webp
    IMGP1512.webp
    65,5 KB · Προβολές: 49
Back
Top