Γενικά Ο παπαγάλος μου γύρισε μόνος στο κλουβί του

Εγγραφή
9 Απρ 2019
Μηνύματα
231
Μια σύντομη ιστορία

Γειά σας παιδια σήμερα στις 8 49 πήγα να βάλω φρούτα στο κλουβί του κοκη μου και τον είδα πολύ κουλ. Ετσι αποφάσισα να του αφισών ανοικτή την πόρτα. Μετα απο λίγο τον είδα να πηγαίνει στην πόρτα πάνω αλλά Όταν πλησίασα έφυγε. Μετά εγώ πήγα στο σαλόνι μου και άφησα την πόρτα του κλουβιού ανοικτή Αφού και το κλουβί ήταν μέσα για ολο το βράδυ. Μετα απο λίγο ο κοκης βγήκε έξω και άρχισε να πετάει. Εγω δεν ήξερα τι να κάνω.Αποφασισα να κάτσω στον καναπέ μου και να τον αφισών να μπει μόνος του στο κλουβί του αν και η πόρτα ήταν πολύ ψηλά. Ο λόγος ο οποίος δεν ήθελα να τον βάλω εγώ μέσα ήταν γιατί δεν ήθελα να τον κάνω να νομίζει ότι Θέλω να του κάνω κακό. Μετα απο λίγο αφου τον παρατηρουσα από το σαλόνι τον είδα να σκαρφαλώνει στο κλουβί του και να μπαίνει μόνος του μέσα. Ηταν φοβερό😀
 
Μπράβο σας πολύ χαίρομαι.. Έτσι σιγά σιγά και χωρίς πίεση, δεν θυμάμαι έρχεται στο χέρι σου; Γιατί αν δεν έρχεται όταν θα βγαίνει θα είναι δύσκολο να τον βάζεις πάλι μέσα ίσως να μην είναι πάντα σαν σήμερα που μπήκε μόνος του... Και καλό είναι να μην τον κυνηγάς
 
Αν έρχεται στο χέρι σου καλό θα είναι να τον βάζεις εσύ μέσα και να τον βγάζεις απο το κλουβί...όχι φυσικά με το ζόρι...
Αλλιώς θα είναι ανεξέλεγκτος και θα μπαινοβγαίνει όποτε θέλει ο ίδιος... Και γενικώς μετά θα κάνει ότι θέλει και δεν θα σε 'ακούει'
Όπως μπορείς και θέλεις εσύ βέβαια... Εγώ απλώς σου λεω τι είναι πιο καλό...
 
Back
Top