Φροντίδα Ο παπαγάλος μου δαγκώνει επίμονα το κινητό μου

PanosBruno

PB New Member
Εγγραφή
14 Αυγ 2022
Μηνύματα
141
Πόλη
Πάτρα
Ο παπαγάλος μου , έχει μια μανία , δαγκώνει επίμονα το κινητό μου , σαν να θέλει να το καταστρέψει , και γενικά όταν τον βγάζω έξω στο κινητό βάζω στην τσέπη μου η δίπλα μου , σπάνια θα είμαι στα σοσιαλ. Γιατί το κάνει αυτό ;
 
@PanosBruno Αυτή είναι φυσική ανάγκη των παπαγάλων για εξευρενηση και μάσημα. Είναι φυσιολογικό να το δαγκώνει καθώς οι παπαγάλοι ανακαλύπτουν τον κόσμο με το ράμφος τους που είναι σαν τα χέρια τους. Φρόντισε μέσα και έξω από το κλουβί να έχεις παιχνίδια τεμαχισμού και για μάσημα και θα είναι μια χαρά.
Το κάνει και η δικιά μου.
 
Και το δικό μου το κάνει 😂....δεν ξέρω τί κόλλημα έχουν. Με τη θήκη σιλικόνης! Μμμ...δεν έχει γιατί 🤦...και φυσικά στο τέλος πηδάει πάνω στο κινητό...κι ύστερα τέλος η συνομιλία 🤣
 
Και το δικό μου το κάνει 😂....δεν ξέρω τί κόλλημα έχουν. Με τη θήκη σιλικόνης! Μμμ...δεν έχει γιατί 🤦...και φυσικά στο τέλος πηδάει πάνω στο κινητό...κι ύστερα τέλος η συνομιλία 🤣
Ναι το κάνουν αυτό 😂δεν ξέρω αν είναι απλά περιέργεια ή αν είναι και ζήλεια, γιατί πιθανόν να ζηλεύουν εκείνη την ώρα που ασχολούμαστε με αυτό και όχι 100% με εκείνα και θέλουν την προσοχή μας
 
@Niva99 ωχ...όχι σε τέτοια καταστροφή ακόμη δε φτάσαμε...το προηγούμενο κοκατιλακι που είχα μάσαγε τα κουμπιά του τηλεκοντρόλ..τη θήκη δεν την είχε καταφέρει!
 
Μην ανησυχείς,όπως βλέπεις δεν είναι το μοναδικό πουλάκι που το κάνει. Εμείς ανεβήκαμε level πληκτρολογούμε μαζί τα μηνύματα, οπότε αν καμιά φορά δείτε κάτι περίεργο,να ξέρετε ότι έβαλε το ποδαράκι της η Νταίζη 🤣
 
Back
Top