Φροντίδα Ο παπαγάλος παίζει με τα νύχια μου που τα παρομοιάζει με ράμφος

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Niki
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

Niki

PB New Member
Εγγραφή
17 Φεβ 2016
Μηνύματα
54
Κι εμένα τσιμπάει αλλά τελικά καταλήγει να παίζει με τα νύχια που τα παρομοιάζει με ράμφος. Αλλά ενώ στην αρχή καθόταν και της χάιδευα το λαιμό πλέον δεν το θέλει! Ενώ έρχεται, κοντά μου, πάνω μου, βγαίνει απ'το κλουβί όταν είμαι στο χώρο, αλλά πλέον χάδια δε θέλει, πιο είναι πιο νορμάλ;
 
Πρέπει να θέλει λίγα χαδάκια. Τα νύχια σου τα θέλει ή μήπως την τρομάζουν; Τα βάφεις έντονα;
 
Δε θέλει καθόλου! αν και έρχεται κοντά μου, στα μαλλιά μου, στον ώμο μου, στο πρόσωπό μου, στο χέρι μου να της δώσω να φάει (προτιμάει να της δίνω σποράκια απ΄το να τρώει μόνη της) όταν είμαι στο χώρο βγαίνει απ'το κλουβί, πετάει, τρώει σε ενα πιατάκι που της εχω βάλει κ πάω απο το κλουβί και με το που φύγω από το χώρο ξαναμπαίνει μέσα στο κλουβι κ με φωνάζει. Παρόλα αυτά, αν πάω να της χαΙδέψω το λαιμό είτε από πάνω είτε από κάτω αντιδράει. Πριν που της έδωσα να φάει το αβγό με βότανα όπως μου εεις πει πηγα λίγο να τη χαιδεψω στο κεφάλι να τη βοηθησω κ με τα φτερά, δε θέλει με τίποτα.👎
 
πηγα λίγο να τη χαιδεψω στο κεφάλι να τη βοηθησω κ με τα φτερά, δε θέλει με τίποτα.👎
Μήπως συνδυάζεται προσωρινά με το θέμα που έχει με τα νέα φτερά; Το δικό σου δεν είναι;
 
Ναι! Το δικό μου είναι! Δεν ξέρω θα ψάξω να το βρω αν αλλάζει η συμπεριφορά. Μπορεί να ξέρει αυτός ο καλός πετ σοπάς. Ή σε κάποιο άρθρο. Μπορεί να πρέπει να έιμαι πιο ήρεμη, σε ότι αφορά το σπίτι της γιατι γενικά όταν πλησιάζω στο κλουβι επιτίθεται με το ράμφος, αλλά μετά βγαίνει με έρχεται πανω μου. Δεν την πιέζω αν δε θέλει χάδια δεν θέλω με το ζόρι αφού κείνη μου δίνει την κατεύθυνση πως να την πλησιάζω.
 
Μπορεί, ελπίζω να μην της μείνει αυτό το άγριο. Αν και έτσι ακόμα, τα βρίσκουμε.
 
Back
Top